Szeretnék határozott hozzászólásodra annyit reflektálni, hogy amit leírtál, azzal tisztában voltam/vagyok.
Az eredeti felvetésem arra vonatkozott/utalt, hogy amikor kijelentjük, hogy "Szegeden X mm csapadék esett", akkor ezt mi alapján számolják ki, ill közlik az OMSZ-nél? (átlagolják a mérőket, vagy preferálnak egyet és az lesz a hivatalos, stb.) kerestem, de nem találtam erre vonatkozó leírást. Lassan azt gondolom, hogy ez titok nevet

Pl. itt is volt már olyan, mikor a külterületi mérő adatát megosztottam tényszerűen, azután rám rontottak, hogy az nem annyi volt, hanem X.
Jó, értem. De akkor az az X hol érhető el (hol a link?), ami kanonizált adatnak számít mindenki nagy megelégedésére, mert ilyent meg nem találtam sehol. Nem is azért mert nem hittem el neki, hanem hogy a jövőben én is meg tudjam nézni. Akkor szándékosan vissza sem kérdeztem, hogy amíg én linkekkel igazolom a forrásaimat (ergo: ha én rossz adatot írtam, akkor az nem az én saram), addig más miért fújhatja le a hajamat bemondásra.
(Sietve megjegyzem, egy itteni fejlesztő akkor rá is érzett erre, és nagyon lojálisan és korrektül válaszolt nekem, hogy igaz, itt ezen az oldalon készül majd egy ilyen fejlesztés.)

A  hozzászólásomban ( Link ) ezért írtam le részletesen egyenként minden releváns mérő adatát, és sietve hozzátettem azt is:
"Hogy ezekből az adatokból hogy raknak össze egy "szegedi csapadékmennyiséget" arról nekem fogalmam sincs...".
Mentségemül szolgáljon, hogy nem vagyok meteorológus, vagy szakértő, és a jövőben sem szeretnék ilyen színben feltűnni.