Biztos, hogy csökkenni fog az idő előrehaladtával a hőösszeg többlet ( sőt már csökkent is, lásd a hsz-om végén majd ), ha megnézed a statisztikát, akkor láthatod, hogy a nyári félévben jóval kisebb negatív vagy pozitív anomália tud kialakulni, ellentétben a téli félév kilengéseivel, amikor néha elérheti az anomália a 4-5 fokot, sőt igen szélsőséges esetben az 5 fokot is meghaladhatja ( lásd az idei februárt, ami 7 fok körüli! anomáliát hozott ).
De elég megnézni az idei február-március párost : ami februárban 7 fokkal volt melegebb az átlagnál, az márciusban kb. 4 fokkal lesz melegebb, és hozzáteszem az idei március nem lesz számottevően melegebb a februárnál, max. 1 fokkal.
Nyáron pedig már a 2 fokos pozitív anomália is soknak számít, pláne az igen magas 1991-2020-as 30 éves mozgóátlaghoz képest.
Ha az április esetleg csak 1 fokkal lenne melegebb az idei márciusnál, akkor 10 fok körüli áprilisi havi közép adódna, ez pedig már enyhe negatív anomália. 
Szóval szerintem nem kell kardba dőlni, hogy az idei év első negyede kb. 4 fokkal lesz melegebb, hisz az anomália mértékét csökkenti fog őszig, viszont valószínűleg nagyon sokat hozzátesz az első negyedév ahhoz, hogy 2024. legyen a legmelegebb év hazánkban 1901. óta, sőt ha az év további része is hozza a gyakori pozitív hőmérsékleti anomáliát, akkor idei lehet messze a legnel év, és befuthat akár országos átlagban is az első 13-assal kezdődő országos éves átlaghőmérséklet.