"A "rossz" helyek alatt pedig azt értettem, hogy gondolom végeztek az állomás végleges kijelölése elõtt párhuzamos méréseket annak érdekében, hogy ne fals adatok szülessenek."

Hát hogyne!
Elég naiv vagy Kedves Stelvio!
Ezek szerint nem követted figyelemmel a többi fórumban általam leírt kritikán aluli állomástelepítési gyakorlat gyümölcseit.
Nemhogy párhuzamos mérések nem születtek, hanem semmilyen körültekintés, semmilyen szakmai megfontolás nem volt az állomások telepítésénél. Ezek azt gondolták, hogy teljesen mindegy, hogy egy adott térségen belül hova teszünk állomást.
Erre nagyon jó példa, hogy miután a Lenti városában lévõ állomás megszûnt, az állomástelepítõ "szakemberek" lejöttek Lentibe, és fel akarták tenni az állomást Lenti-hegyre, egy kiváló fagylefolyású dombtetõre. Mivel ez ilyen-olyan okokból nem sikerült, így "eben-guba" alapon levitték Iklódbördõcére, a környék egyik legnagyobb fagyzugába. Gondolván, hogy tökmindegy.
Nagykanizsán 60 éves fûzfák árnyékában mérték a napfényt (és az ott árnyékban mért(saccolt) alacsony napfényértéket kivetítették az egész térségre, és ráfogták, hogy itt keveset süt a nap...), a Pécs-pogányi állomást a kifutópálya mellé tették néhány méterre, a szolnoki állomás mérõmûszerérõl láttam képet, vicc kategóriáját képezi, a szegedi állomás az 50-es évek elõtt az egyetem épületének tetõteraszán volt Link , a kaposvári állomás a szennyvíztelep közvetlen közelében van, a teveli állomás mellé hatalmas silótartályokat építettek, azóta az ottani maximumok átlaga fél fokkal emelkedett, a szentkirályszabadjait szintén közvetlenül egy óriási betonplacc mellé tették, a káldi automata egy üvegház mellett van közvetlenül, több érdekes, kiugró maximumérték is megfigyelhetõ ott ennek következtében.....és így lehetne folytatni a sort a végtelenségig.
Rengeteg állomást felkutattam az elmúlt években, rengeteg történetet hallottam az állomások körüli komikus esetekrõl, rengeteget mértem sajátkezûleg is, amik tovább erõsítették bennem az itt általam állítottakat..
Úgyhogy hiú ábránd azt gondolni, hogy a legminimálisabb körültekintés is jelen van az állomások telepítésekor.
Ezeket a hibákat még tetézi, hogy a beérkezõ adatokat teljesen gépiesen kezelik, tökmindegy mit, miért és hogyan mértek, egy kalapba dobják õket, felviszik egy térképre, és kész Magyarország klímatérképe.
Az adatok kezelésérõl is olyan történeteim vannak, hogy amikor meghallottam õket, minden hajszálam az égnek állt.
Persze fontos, hogy egy állomás mellett legyen út, legyen áram, legyen biztonság, legyen telefon, de ha ezek mellett a szakmai kritériumok nincsenek meg, akkor az egész nem ér semmit.

És ez világszerte hasonlóan lehet, ebbõl csak le kell vonni azt a következtetést, hogy a hõmérsékletmérésekre alapozott elméletek egy az egyben nem használhatóak semmire.

Persze aki nem járt utána úgy, mint én, az úgy gondolja, hogy minden rendben van, és minden úgy mûködik, ahogy kell, és ezek az adatok megbízhatóak. Hát sajnos nem így van!