Rádióban csíptem el egy csodás monológot a műsorvezetőtől, miszerint "hála Istennek ősztől nem kell tartanunk, marad a jó idő, holnap akár 25 fok is lehet és reggel is csak 15 fok várható. Téltől szerencsére novemberben sem kell tartani, még 13-án is 18 fok lesz délután, reggel pedig 7."

Na itt azért kicsit megindult felfelé a vérnyomásom.
Egyrészt lassan 10 éve foglalkozom meteorológiával, de ha megkérdez valaki akkor sem merek 2-3 napnál hosszabb távra jósolni, főleg ilyen változékony helyzetben. 
Másrészt tudom hogy sokan élvezik ezt a 4-5 fokkal melegebb októbert, amikor már az is kuriózum, hogy a Tmax 20, a Tmin 10 fok alatti, de attól még ez semminek sem jó meglátásom szerint.  Alig vannak színek a fákon. Nem ilyen szokott ez lenni. 

Természetesen élvezik az enyhe teleket is, "jajj de jó nem kell annyit fűteni" "jaj de jó nem kell havat lapátolni" majd utána rinyálnak hogy "jaj megint lefagyott minden, jaj mennyi a tetű, jaj mindent megzabálnak a csigák" Erre szoktam ezt válaszolni hogy de legalább télen nem kellett fűteni...

Én is kertészkedem, évek óta alig van termés, az idei csigainvázió pedig tönkrevágta a hagymát, paprikát, céklát is. A saját nevelésű erős paprikapalántáim egy éjszaka alatt eltűntek. Szomorú, hogy évek óta nem képes tél lenni, fagyzugos falunkban 53 fagyos, 4 zord és 2 téli napunk volt iden. Hótakarós nap is 10 alatt. Pedig itt szokott hó lenni, még a tizes évek elején is rendszeresen komoly havaink voltak, ha pedig tisztult az ég hamar megcsíptük a -15 fokot. 
Mama szokta mesélni, hogy Simon Júdás napján leesett 1962-ben az első hó ami márciusig csak gyarapodott, de olyan is volt, hogy a 60 centi mélyen lerakott cső elfagyott, vagy a pincében megfagyott a krumpli. Hol vannak ma már ezek... Nem mondom hogy régen nem voltak enyhe telek, de azért mesélik, hogy néhány évente volt nagyobb hideg. Mondják hogy eltűnnek az átmeneti évszakok, de én nem így látom. Tavasz van, nyár van, ősz is, de a Tél... valahogy évek óta elmarad. És ez így több, mint aggasztó.