Nem rossz gondolat az energia bevezetése sem, egy W/K mértékegységû állandóval való szorzás már energiát ad ki.
Pl. a hõmérséklethez tartozó hõmérsékleti sugárzás integrálja lehet egy energiamennyiség. Bár ez bonyolultabb, mint a sima szorzás, itt a b(t)=szigma*T(t)^4. Szigma a Stefan-Boltzman-állandó. (Ez igazából felületi energiasûrûség, b mértékegysége J/m^2)
Ugyanakkor szerintem nem fontos ezeket bevezetni, más esetben van értelme, a légköri sugárzástani megfigyelésekben van szerepe. Mi megelégszünk pusztán a hõmérséklettel nevet .

Ha a hõmérséklet integrálját az intervallum hosszával elosztom, akkor a mértékegység K marad, ez pedig az a középhõmérséklet, amire igaz, amit írtál: "a középhõmérséklet az a számérték, aminek nívóján futó vízszintes vonal alatti téglalap területe (...) éppen megegyezik a hõmérsékletmenetet reprezentáló görbe alatti területtel.", tehát egyrõl beszéltünk nevet .
A valódi napi középhõmérséklet és a (min+max)/2 közötti eltérés egyébként felhasználható a hõmérséklet-menet ferdeségének kifejezésére, de ennek hosszú idõre vett átlaga nem tart nullához, ha az adott állomásnak valamilyen speciális mikroklímája van (pl. Zabar jobbra dõl). Ahol nullához tart, ott gyenge, vagy nincs mikroklimatikus hatás.

(
Csak érdekességként mondom, hogy elég hosszú ideig tartó, részekre bontott méréssorozatban a középhõmérsékletek átlagának a szórása gyök(n)-nel csökken, így változatlan klíma esetén elég hegyes Gauss-eloszlást kellene kapnunk rá. Ezért van az, hogy jól megválasztott intervallum-hosszak esetén igenis kimutatható, és szignifikánsnak mondható lehetne néhány tized fok változás is a középhõmérséklet átlagában egy mai nappal véget érõ, és egy régi idõsor között, egy adott állomás esetén. (Ehhez ma már van olyan állomás, ahol van elég adat.) A baj az, hogy a régi, pontatlanabb mérések mérési hibái a számolás során ráterjednek a mozgóátlagra, és a változás mértékének hibáját ez dominálja (és mivel adott idõben csak egyszer mérhetünk, nem pörgethetjük vissza n-szer az idõt, így ez a hiba már soha nem fog csökkenni sem gyök(n)-nel, sem mással).
)