Nem tudom, mi a fenétõl van itt esély szupercellás konvekcióra (jobboldal) laza , de erõsen gomolyfelhõs lett az ég. Szemre 6 okta, észak felé van nagyobb üres terület. Szélcsend van, de a felhõk miatt mi megálltunk 12°C-on. nevet

Az elõzõ hidegfrontról raktam föl egy érdekességet: Link . Ezen a képen minél fehérebb a terület, annál több csapadék hullott. A nyugati nagy fehér tömb belsejében a csapadékösszeg 20-25 mm között mozog, keleten ennél kevesebb volt. Jól látszik a csapadékmentes sáv (a Nagykanizsa-Budapest és a Pécs-Bükk). Ugyanakkor látszanak a konvektív tömbök is, fõleg keleten.
Van egy másik: Link , ez éppen ott fehér, ahol nem volt csapadék. Ez kiemeli a csapadékszegény területeken belül is a legjobban szívókat (Pécs-Paks vonal és a Mátrától északra lévõ terület).

Az alapötlet Erviné, csak megpróbáltam továbbfejleszteni egy kis képfeldolgozás és programozás segítségével. Az adatok az OMSZ radarképei 06.18. 18:00UTC és 06.19. 17:45UTC között. A "nyers" (háttér nélküli) eredményekben az egyes képpont I fényereje az ottani P csapadékösszegbõl az I=C*ln(P+1) képlettel van számolva, ahol P mm-ben adott /a csapadékmezõ szélén széles terület van 1mm alatt/, C pedig egy szorzó úgy, hogy az egész képen a maximumra I=255 jöjjön ki.
Ebbõl egyébként az is kijött, hogy az I a középsõ üres sávban sehol sem 0, tehát az egész országban esett valamennyi csapadék, ha minimális is.