1a, A legutóbbi verseny összes fordulójában a 12 UTC-s idõpont jelenidejére kellett leadni az elõrejelzést. Ha egy idõpont marad továbbra is, akkor ez az idõpont maradjon is, szerintem.
De mi lenne, ha a 12 UTC-sidõpont mellett a 6 UTC-s idõpont jelenidejére is kellene elõrejelezni? Vagy esetleg a 18 UTC-re vagy 0 UTC-re?

Nem gondolom, hogy egy napon belül 2-3 különbözõ idõpontnál több jelenidõ elõrejelzése jó lenne, de - mondjuk két idõpont - pl. 12 UTC és 6 UTC biztosan nem lenne sok.

A pontozásban természetesen történhetne minden úgy, ahogy eddig, csak most egy fordulóban több pontot lehetne szerezni. De úgy is lehetne pontozni, hogy a jelenidõkre leadott pontszámok számtani átlagát vennénk és ez adódna hozzá a többi ponthoz (min. hõm., max. hõm., lesz-e csapadék). Így viszont továbbra is legföljebb ugyanannyi pontot lehetne elérni, mint eddig. Ez jobb lenne, szerintem.

Két idõpont elõnye az lehetne, hogy ezáltal érdekesebbé válna a verseny. Hátránya, hogy többet kell foglalkozni az elõrejelzés leadásával és kigondolásával.
A jelenidõk pontozására vonatkozóan nekem a két jelenidõ számtani átlagolása lenne szimpatikusabb, mert így a szerencse-nemszerencse kérdése egy kicsit ki lenne küszöbölve.

1b, Korábban volt egy olyan javaslatom is, amely kicsit hasonlít a fentire. Ez arról szólt, - a szerencse kérdését valamelyest megoldandó - hogy a 12 UTC-re leadott elõrejelzés felhõfedettsége, szélereje és szélsebessége valamint a szignifikáns jelensége mellett még pl. a 10 UTC-s és a 14 UTC-s idõpontra is kellene elõrejelezni ezekre. De csak ezekre! (A jelenidõ hõmérsékletét csak a 12 UTC-re kellene leadni.)
A pontozás pedig úgy történne, hogy a felhõfedettség, szélerõ és szélsebesség valamint a szignifikáns jelenség a három idõpontra leadott - összetettebb - elõrejelzés átlagából lenne számolva. Az elérhetõ pontszám tehát nem változna az eddigi rendszerhez képest.
Ahogy a 20 forduló azért célszerû, hogy a szerencse dolgában nagyjából kiegyenlítõdjön minden, úgy ez a 2-3 jelenidõs rendszer és fõként a pontok fordulón belüli átlagolása is elsõsorban ezt a célt szolgálhatná.

2, Cauchynak a tizedpontokra vonatkozó javaslatával egyetértek. Az órákra lebontott szorzók alkalmazása nem tenne jót a versenynek. A 6 óránként frissülõ GFS-re kell csak gondolni! Ha Cauchy javaslatában 6 óránként változnának a szorzók, akkor azt talán megfontolásra érdemesnek tartanám. Cauchy, hogyan nézne ki 6 órára bontva?...

3, Lehet, hogy a felhõzet oktákban való elõrejelzése tényleg lutri, de a "derült", ami 0 okta a versenyben, talán megérdemelne 1 ponttal többet, 4 pontot.
Egyébként ha 2 jelenidõ lenne egy-egy fordulóban, akkor már az oktás rendszer sem annyira lutri.

4, A minden fordulóban résztvevõk érdemtelen elõnyhöz jutnának, ha az õ legalacsonyabb pontszámukat nem vennénk számításba. Akkor inkább a fordulók nehézségének figyelembe vételét javasolnám. És miért ne értékelõdhetne fel akkor egy esetleg csak félig sikerült elõrejelzés a többi rosszhoz képest. A verseny egyrészt kedvtelés, másrészt verseny, hogy mindenki megmutassa, hogy mit tud a többihez képest. Valaki csak magának, más talán másoknak is meg akarja mutatni. A pontozásban tehát egyáltalán nem tartanám rossz szisztémának a nehézség utólagos kalkulálását, hiszen ebben az egyes versenyzõk minden egyes többi versenyzõhöz képest van megmérettetve. Szerintem nemcsak abszolút értelemben kell nézni, hanem relatívan is.