1. A mediterrán jelzõt meteorológiai szakkönyvekben azért nem találjuk meg, mert egyetlen meteorológus ill. éghajlatkutató sem hiszi azt, hogy egy országrész klímája "mediterránná" válna a 0,5 vagy 1 fokkal magasabb középhõmérséklettõl, ill. azt sem, hogy Magyarországon bárminemû mediterrán klíma elõfordulna. Nem hiszik, ezért nem is írnak ilyet, tehát ebben az irányban teljesen értelmetlen a vagdalkozásod. Mindannyian jól tudják, hogy a Kárpát-medence éghajlata nedves kontintentális, és kész. Zalában, Baranyában és az északkeleti megyékben is az.

2. Bakonyvár nem zárt völgyekrõl, hanem déli lejtõkrõl, és ezek NAPPALI hõtöbbletérõl beszélt, ami Baranyában éppúgy létezik, mint az ország többi részén, pl. a Balaton-felvidéken, a Mátraalján vagy a Bükkalján. Mellesleg, ha nem a völgy talpán, hanem az oldalában vagyunk, akkor ott fokozott éjszakai lehûlés sincs - Pécs jelentõs része ill. belvárosa pedig a Mecsek déli lejtõjére települt. Persze ettõl (ahogy az elõbb írtam) még nem lesz "mediterrán" az éghajlata, EZÉRT nem nevezik annak egyetlen éghajlattani munkában sem. A máshol (pl. reklámokban vagy az ott élõk köztudatában) valóban élõ jelzõt sem az éghajlat, sokkal inkább a város ill. a környék hangulata sugallta, ahogy Borka és Noli azt tökéletesen leírták. Tehát való igaz, hogy ha egy ilyen jellegû város Zalában lenne, ott is kiváltaná ugyanezt a képzettársítást. De Pécs nem oda épült, így jártatok...

3. "A mediterrán klíma jellemzõje, hogy a tél enyhe, na érdemes megnézni, melyik a legenyhébb telû vidék az országunkban, a mérõállomások elhelyezkedését fokozottan figyelembe véve!"

Sokadjára kérlek, legalább nézz bele az általad örökké szidott éghajlati atlaszokba! Ott is azt fogod látni, hogy Zalában a legenyhébb a tél, tehát ezzel is tisztában van minden szakember, és az iskolában sem tanítanak mást. (A te iskolai atlaszod és földrajzkönyved is ezt mutatta...)