Köd és szélirány ügyben van kérdésem.

Most éppen nem látok el 1 km-re vízszintesen merthogy eléggé párás a levegõ a napközbeni rengeteg plussznak köszönhetõen, tehát köd van. Viszont látom az égen mindenfelé a rengeteg komolyabb csillagot, tehát felhõileg derült az ég. Ilyenkor mi a helyes észlelés idõképileg? Völgybõl felfelé egyszerûbb is nézni, tehát én eddig a "derült" égképre szavaztam.

Szélirányos kérdés:
É-D irányú völgyben lakom, reggel elindulok dolgozóba, az összes szomszéd kéményébõl szépen fekszik a füst/pára észak felé, tehát déli szél fúj. Másfél Km-rel arrébb látom, hogy a Távhõ kb. 60 méter magas kéményébõl kijövõ "kondenzátum" (vagy miafene) plusz egy-két kéménymagasságban teljesen DNy felé vonul, tehát talaj+kb 150 m magasságban ÉK-i szél van. Ilyenkor mit nyomjak? Eddig a kéményt jeleztem, mert a völgy összevissza kavar úgyis mindent, a környékbéli dombok fölötti irány az ami fontos.

Ki kelene térni erre is az okosításban, mert ha belegondolok hogy hányan észlelnek lakótelepi házak közül, akkor eléggé zûrös adatok is elõfordulhatnak.