Hello Svadasz!

A hosszúságért soha ne kérj elnézést, végülis ez a fórum nem azért van, hogy két mondattal elintézzük a véleményeket, annál azért bonyolultabb ez a kérdéskör.
Ha nem is áttanulmányoztam, de átfutottam az ajánlott oldalakat
Ezekbõl én azt szûrtem le, hogy lehûlést sem a WMO, sem a NOAA nem jelez szárazföldi területre, kifejezetten az óceánok KISEBB területeire. A kisebb azért hangsúlyos ennyire, mert az egészen belül, 5-10 % körüli. Márpedig ne feledjük, az emberi élet színtere alapvetõen a szárazföld, függetlenül attól, hogy az óceánok sokkal nagyobb területet fednek le.
Az átmeneti vagy a századvégig tartó lehülést prognosztizáló elõrejelzés leginkább a grönlandi jég folyamatos olvadásával kalkulál, nem véletlen, hogy más területen 2030 utáni idõszakra lényegében nem várnak lehülést.
A modellek pedig még inkább a melegedést igazolják. A klímaváltozás kifejezést ezért nem szeretem, mert ennek a használata sokszor megtévesztõ. Mintha egy nagyobb halmazt használnánk, amelyen belül van lehülés és melegedés, holott globális értelemben nem beszélhetünk lehülésrõl.
A másik, ami nagyon elgondolkodtatott, hogy egyetlen modelnél sem láttam, hogy a Golf-áramlat gyengülésének hatásaként Európa lehülésével számolna. A legtöbb esetben még csak a Golf-gyengülésének felvetését sem láttam, bár néhány valóban számol vele, ám ez láthatóan Európára nagy hatást nem gyakorolna.
A legnagyobb probléma, hogy ezeket a programokat túl kevesen ismerik, s még mindig túl sokan vannak, akik nem értik a globális felmelegedés lényegét.