Következzen hát a beszámoló:
Tegnap este jól látható volt a radaron, hogy a lánc déli végén bizony folyamatos keletkezés van. Összepakoltam hát és útra keltem. Kivételesen nem spontán voltam, hanem az egész zivatart Baja belvárosának egyik legnagyobb épületének tetejérõl akartam végignézni, amihez nemrég szereztem kulcsot. nevet
A rendszer elég lassan vánszorgott fel délnyugatról, kicsit aggódtam is, hogy szétesik mire ideér. A radar azonban megnyugatató volt; vagy átmegy rajtam az egész, vagy pedig egész közel húz el mellettem.
Jött az, csak várni kellett. Az elsõ, fotózásra érdemes lecsapók:
Link
Link
Link
Bizony jön az! Közben megfigyeltem egy érdekes jelenséget. A zivatar elõtti aktív sáv, ahol a villámtevékenység folyt, idõrõl-idõre megelõzte a csapadéksávot, majd lemaradt hozzá képes. Ezt kb. negyed órás periódusokban folytatta.
Közben a zivatar már el is érte a Duna vonalát:
Link
Bizony már igen közel csapkodott, ideje volt lemenni a tetõrõl. Csak még ezt az egyet...
Link
A csapadék igen intenzív, de azért nem felhõszakadás intenzitású volt. A legközelebbi -persze az esõ miatt fotózhatatlan - lecsapók is ekkor születtek, egy száz méteren belül. Mivel ömlött az esõ, az épület egy folyosóján húztam meg magam és azért elkaptam a közeliek közül néhányat:
Link
Szerencsére az esõ gyorsan elállt, mögötte jeletéktelen szemeteléssel, így még egy közelit sikerült meglõni:
Link

Az közösség elleni izgatásnak számít, ha azt mondom, hogy most jön a java?

A belvárosi templom közel van ide és jól komponálható szögben áll, én pedig komponáltam is. A zivatar pedig tökéletesen együttmûködött és szórta a lecsapókat.
Link
Link
Link
Szeretitek a montázsokat, ugye?
Link
Most komponáljuk csak a templotornyot:
Link
Link
Link
Montázs jöhet?
Link
Azt hiszem ennyi elég lesz, a zivatarnak is vége, de azért itt egy búcsúkép:
Link

Itt pedig az összes:
Link

Egészségetekre!