Én nem írtam biztos leképezést, hogy meg is enyhül, de az anticiklon északkeletre helyeződése ha elég határozott lesz, akkor még a pereméről is lecsúszhatunk, így az északkeleti áramlás csakhamar délnyugatira válthat az erős atlanti ciklontevékenység hatására. Egyébként a fáklyán is látható , hogy 850-en, hogy közel 7-8 fokot enyhül majd. Az pedig igenis jelentős, ha az ENS átlagot nézzük. Ettől függetlenül a tartóssága kérdőjeles, hiszen mint Medi is írta a magasban történő enyhüléssel a kellő dinamika hiányában beállhat a hidegpárna, így a talaj közelében nem sokat éreznénk ebből, pláne a hótakaró alatt, ha kialakul. Egyelőre ennek kisebb esélyét látom, mivel karácsony előtti időszakban az atlanti ciklonmagok mélyek és gyors mozgásúak, elég nagy a nyomási gradiens, közelebb kerülhetnek a kontinens belsejébe a kiterjedt izobárok és a nyomáskülönbségek már fel is ébreszthetik a délies, előoldali szeleket. 
Ne legyen igazam, legyen inkább konzerváló hidegpárna, hogy minél több hó maradjon. Űridőben az óceánon is kezd észak-déli tengelyt öltei az azori AC, ha blokkosodna az óceán talán az Észak-Atlanti teknőbe kerülve csúszópályás medik lehetősége újból feltámadhatna északias légpályát generálva. 
Úgyhogy nem gondoltam tartós, végeláthatatlan enyhülésre. Még jól is kijöhetünk belőle, igencsak szépen kibontakozhat a hideg, fagyos légtömeg az orosz térségben idővel, ami később expanzióra való hajlamossága révén célba veheti Európa középső részeit is.  De a mostani példa ami látszik tökéletes arra, hogy nem kell olyan sok a jóhoz, gondolok itt a hidegre nevet