Sziasztok!
Új vagyok itt, de már 3 éve olvasom a Metnetet és rengeteget tanultam tõletek. Nagyon örülök, hogy itt ilyen magas színvonalon folyik a társalgás. Ehhez azért lenne egy-két észrevételem:

Sajnos pillanatnyilag csak az atomerõmûvek jelentik az egyetlen tiszta és valós igényeket kielégítõ erõmû típust. Két gond van velük: a hulladék elhelyezés és az urán készletek végessége. Fõleg az elsõ de a második problmára is megoldást jelenthet a zárt üzemanyagciklus, azaz a reprocesszálás. Különbözõ elõre mutató és reménykeltõ fejlesztések folynak a hulladékrecirklulációs atomerõmûrendszerekkel. Ez utóbbihoz negyedik generációs erõmûvi blokkok(pl. gyorsreaktorok) kellenek. Itt a bökkenõ is, mert ezeknek a fejlesztése csak most indult el ismét, az idõ pedig fogy. A zöld szervezetek indokolatlanul sokat tiltakoznak az atomenergia ellen. Módszereik sem túl kifinomultak, például lásd Csernobillal kapcsolatos néphülyítést: Fekete-fehér képekkel keltik a félelmet az emberekben(a média is), pedig Aszódi professzor látott ott zöldet is:
Link

A zöld, megújuló energiák háza táján bizony nagyon sok a turpisság és kezd olyan érzésem lenni, hogy erõsen hasonlít az olaj lobbira :-( Miért is? A napenergiával kapcsolatos technológiák hatásfoka a 0 környékén mozog, és mint tudjuk elég egy vékony fátyolfelhõ, akkor már hasznavehetetlen. A vízenergiával sajnos egyre több a zöldek baja. A biomassza egyrészt néphülyítés, mert sose fogja tudni kiváltani a kõolaj-felhasználás negyedét se, egyszerûen nincs is annyi növény a földön! Másrészt ott az élelmezési probléma Afrikában, mi itt pedig elégetjük a gabonát?

Végére maradt napjaink sztárja a szélenergia. Például, építünk x Megawatt szélerõmûvet, csak ugye a szél nem mindig fúj. Ezért x Megawatt hagyományos, hamar a rendszerbe állítható erõmûvet(ez pedig sok CO2-õt bocsájt ki) is kell mellé építeni, hogy amikor nem fúj a szél akkor is legyen áram… A szélerõmûvekrõl gyakran elhallgatják azt is, hogy a névleges teljesítményük, jó 20-30%-át nyújtják, rendkívül nehéz szabályozni sok szélerõmû esetén az áram-ellátást. Óriási pénzek mennek el ezekre, a megbízhatatlan energiaforrásokra, miközben a hatásfokuk alacsony, a velük megtermelhetõ energia –a vizet kivéve- nagyon csekély.