Értsük akkor úgy, hogy tavaly és az elmúlt években is viszonylag nehézkesen jött össze tartós hótakaró, morcos hideg pont a szezon csúcsán, gondolok itt januárra. 2017 elég kivételes eset, 2012-ben pedig februárra esett a kemény dió. Persze az is tél még, de mikor januárban 16-17-18 fokok is vannak mint idén, hát az na. nevet Idén március elejére esett ennek csúcspontja, jócskán kitolódott, mivel Európában még kellő hideg sem volt egész tél végéig szinte, némi löttyökre futotta csak. Nem jósolgatni akartam ezzel, de ne legyen igazam és nem akarom elkeseríteni itt október 21-én a TISZ-t.
Nagyon szeretnék jómagam is átélni, egy mediterrán ciklonos, hófúvásos helyzetet mint pl. 87, 99 vagy 2003 volt, illetve 2013 márciusa, de lehetőleg  ne márciusban hanem január, vagy február első felében. Az idei március 17 csak északkeletnek volt befutó, hiszen itt a csapadék 90 %-a esőben jött le, mire meg ideért a hideg meg is szűnt a csapadék gyorsan. A jobb szezonok 2011/12, 2012/13 főleg nyugatnak volt tuti, 2016/17 pedig jó nagy hideget hozott, de olyan sok havat azért nem. A köztes és előtti évek még talán 2010-et ide véve elég gyatrák voltak tél szempontjából, elkezdődve a 2006/7-es évvel.
Átlagolni nem akarok, de az idei cirkulációs rezsim dominanciája és ezek a gyengélkedő atlanti frontok, medik hiánya sem valami kecsegtető eddig. Aztán lehet változik, és mint írtam ne legyen igazam hiszen télen legyen tél így vagyok vele. 


Balintaj: valóban szeretem, de az elkeserítő, hogy januárban van 14-18 fok, nem márciusban, lásd idén, mikor még havazott, hideg is volt fagykárok esélye növekszik így. A kilós ruha pedig tényleg nem kellemes így se- úgy se. A lényeg, hogy egy normális telet elfogadnék, csak egyre kisebb az esélye, na meg persze október 21-én sok okosat úgy sem lehet mondani, hiszen a szakmai lehetőségek nem engedik és a légkör ennél becsapósabb.nevet Finoman fogalmaztam, hogy a tendencia nem túl biztató, de a globális felmelegedésbe nem megyek bele már.