Gyorsan átfutva a modelleket és az ECM friss 4-hetes kitekintését arra a következtetésre jutottam, hogy a jelenlegi makroszinoptikai helyzet bebetonozódni látszik, 10 napon belül szinte biztos, hogy nem érkezik számottevő változás, és nyomban be is linkelem a friss pozsonyi GFS-fáklyát. Valóban ritkaságszámba megy, hogy 10 napra előre (!) egy csepp eső nem szerepel rajta: 
Link 
20-a után viszont, ha minden igaz, a ciklonok azért kicsit jobban benyomulhatnak a kontinens belsejébe, így ha hideg egyelőre nem is, ám valamennyi csapadék azért a hónap utolsó harmadában érkezHET: 
Link 
Az én olvasatomban tehát az anticiklonális hátoldali helyzetet az űrtáv felé haladván fokozatosan ciklonális előoldali helyzet válthatja fel (netán medek is közrejátszhatnak, mivel a kelet-európai blokkoló AC kerülőútra térítheti az óceán felől érkező ciklonokat, így az azokról lefűződő teknők lecseppenhetnek a Mediterráneumba, a csapadékzónák pedig fokozatosan a Kárpát-medence egy részét is elérnék). 
Mindez persze még nagyon messze van, és 1000 x változhat. A mostani időállás, ha másra nem is, a szokásosnál jóval távolibb kitekintésre ösztönzi az embert, annak minden buktatójával együtt. kacsint