Alapjában ennek mezőgazdasági hátrányai vannak és ez természetes, hogy az én jelenleg kissé begazolt telkemet és a panel 4. emeletén lakókat, gondolok itt magunkra is, nem görcsöltet igazán. Idén nem termeltem semmit, bedöglött az öntörőrendszer, így hagytam. A gyümölcsfáimat majd a tavaszi fagykártól fogom igazán félteni, addig meg mikor kijárok locsolok, hiszen jobbat nem tudok. Rosszul nem jártam, hogy nem termeltem idén, mivel rendkívül száraz volt felénk a nyár, aszályos, és július utolsó hetétől tartósan, hetekig forró, eseménytelen. A gyerekek egyébként örülnek, hogy mehetnek ki, nem kell bent poshadni az esős,  nyákos, hideg időben és ezzel a családosok többsége is így van. Lehet élni  ahogy ők mondanák nevet Én egyetértek, bár realistaként és tényszerű módon azt mondom, hogy nagyon kellene az eső. A növényzet tekintetében gondolkodok. Az megint más, és itt jön a szubjektivitás, hogy számomra púp a hátamra a hideg eső. A konvektív folyamatok már téli álomba szenderültek, legalábbis nagy területen már nem lesznek, ha csak egy viharciklon, erősebb hidegfront előbb-utóbb be nem rongyol és frontális zivatarokat nem produkál, mint tavaly Nárcisz. Az ilyen még érdekes lehet, de az őszi, téli hideg áztató esőtől a falra mászok. Február, március nagy csapadék mennyiségeket hozott ide az Alföldre, már sártenger volt minden. Az áprilisi szárazság ellenben jól jött, gyönyörű, sosem látott zöldbe, virágos küllembe öltözött a táj rövid idő alatt. Szebb április nem is volt ennél ezt a mérések is igazolják. Aztán május közepétől úgy július közepéig a bárikus mocsár hozott gyakori, de csak lokálisan nagyobb csapadékmennyiségeket a záporokból, zivatarokból, felhőszakadások formájában. Minket ez elkerült többnyire, pár alkalom volt amikor összejött egy-egy komolyabb. Végül pedig július második felében, utolsó dekádban elkezdődött a tartós kánikula, elért minket is a hőhullám kelet felől, eleinte zivatarokkal, majd egyre inkább anticiklonális hatásokkal párosulva, kis területre kiterjedő zivatargócokkal legfeljebb. Lényegében ez az akkor elkezdődött verkli folytatódik kisebb megszakításokkal, gondolok itt az átmeneti északnyugatias és délies irányításokra. A dominancia idén a keleti áramlásoké, ahol még mindig vannak a melegnek tartalékai. Jól tudjuk, hogy ősszel, télen a keleti áramlás már hideg, de egyelőre meleg levegő tölti ki a kontinens ezen részeit, a Fekete-tenger vidékét, a közel-keleti térséget. A poláris légtömegek nem jutnak el a kontinens belseje felé, az északkelet-európai AC-t is meleg légtömegek töltik ki egyelőre. Persze idővel fordulni fog az áramlás, és az izlandi alacsony nyomású minimum erős marad, idejét éli, hamarosan nyugat-keleti áramlás, esetleg félblokk felé hajló hibrid irányítású helyzet állhat elő. Ez a keleti áramlásos, idővel mint írod ködössé, hidegebbé váló idő nem valószínű, hogy kitart az ősz nagy részében. Erős a ciklonaktivitás, és jövő héten ezek már közelebb kerülhetnek Európa belsejéhez a frontjaikkal együtt.
A friss ECM ezzel szemben már-már egy anticiklonális övet pedzeget,  így nem változna a dolog, maradna a gyenge keleties áramlás legalább a jövő hét közepéig, idővel azért az inverzió befigyelhet nagyobb területre is ha leáll a délkeleti, keleti szél.
Az ENS átlag, a fáklya a 3. dekádban már ereszkedik lefelé, növekszik a szórás, talán változás kezdődhet valóban, de még nem tűnik valami drasztikusnak a hónap utolsó hetéig. Ám mivel 2 hét van addig, bármi változhat a számításokban, így aztán a modellek is mást fognak hamarosan mutatni.
Alapjában veled is egyetértek, örülni kell ennek, igazi késő nyári idő volt ma Kecskeméten újból. Zavartalan napsütés délután, azúrkék ég, mérsékelt keleties légmozgás, felhőfoszlányok mindössze. A hőmérséklet változatlanul elérte a 24.6 fokot. Az Alföldön zsinórban a 3. nap hozott nyári napokat, vagyis 25-26 fok körüli csúcsértékeket. Ezt nem lehet nem szeretni októberben nevet Szinte ajándék. Optimista hozzáállással írom ezt, hiszen a realista véleményem leírtam röviden nevet Pesszimista meg nem akarok lenni, tél az úgy is lesz, a sarki légtömegek szépen töltődnek, hamarosan csak a leszakadásra váró állapotra fognak várni, hogy véget vessenek az Európa nagy részén tomboló lassan ősz közepi hőhullámnak, késő nyárnak.
Azt megmondani, hogy tényleg ezután milyen telünk lesz, képtelenség. DM írását olvastam ma, de szerintem csak az álmait, elképzeléseit írta le, mint régen mikor fehér karácsonyt jósolt és kabát se kellett helyette az ünnepek napjaiban szinte. nevet