Nem pusztán azt kell figyelni, amit csapadék, légnyomás, hõmérséklet méréseiben észlelsz, hanem a járulékos dolgokban, amelyeket olyan apró elmozdulások produkálnak, melyeke a mérési eredményekben csak kis kiugrásnak, "normális" anomáliának látsz. Illetve ezek összességét. Egymáshoz való viszonyulását.
Könnyû dolog egy adott területre hivatkozva érvelni, vagy cáfolni. Azonban a világ nem keskeny szeletekbõl áll, melyeket ma tudományágaknak nevezünk, hanem ezek összefüggõ rendszereibõl, ahogy már sokszor mondtam. S ha senki nem a rendszereket nézi, csak a szeletkéket, vakok maradunk. Ahogy vakok is vagyunk ebben a pillanatban is.
Éghajlatváltozás VAN, hogy ez milyen jelekben nyilvánul meg jelen pillanatban, az úgyis csak késõbb nyer majd bizonyítást, amikor már múlttá lesz. Csak kivételesen nagy elmék képesek átlátni a tudományterületek közötti irdatlanul növekvõ szakadékokon, s épp ezért iszonyú kevesen vannak azok is, akik megértik õket. Akik csak egy-egy szeletet ismernek, nem fognak hinni nekik, mert nekik bizonyíték kell, nem "ígéret".
Amit Te most szeretnél látni, az olyasmi, mintha egy ovis gyerek jellemébõl akarná valaki kikövetkeztetni, hogy majdan 34 évesen amikor elkövet egy gyilkosságot, milyen módszerrel fogja azt végrejhajtani és ki lesz az áldozata. Látjuk, hogy a gyerek agresszív, hogy rendszeresen terorizálja a társait, hogy durva, hogy nem tartja be a szabályokat, de senki nem fog tudni a jelen ismeretek birtokában konkrétumokkal elõhozakodni, vagy ha igen, leboszorkányozzák hamar.