Én már túl sok okosat nem tudok hozzáfűzni az időtáv miatt, amiket leírsz az mind úgy van jelenleg, ám a tegnap estéhez annyi a változás, hogy ismét behozza a frontot, és hátoldalra kerülnénk, korábban még előoldalon lettünk volna, déli szélben, a teknő nyugatabbra, így maradni látszott hétvégére a kánikula. Nagy a bizonytalanság továbbra is, mert futásról-futásra vagy tolják vagy visszatérnek megközelítőleg a kiinduló ponthoz, miszerint már hétvégén elromlik az idő, hidegfront érkezik. 
Tartós évszakváltásra én még nem számítok, 200 óra felett már a modellek alatt nagyon inog a léc, de hosszabb távon véleményem szerint maradhat az észak-európai zonalitás, ha meg is törik, de visszaállhat, hozzánk pedig melegebb léghullámok érkezhetnek, olykor-olykor betörhet, érinthet egy-egy front természetesen. 
A fáklya 24-e után egyre jobban szór lefelé, de átlagot tekintve még így is 12-13 fok körül fut 850-en. Ez egy száraz anticiklonális időben még bőven nyári időt hozna, 25-30 fok körüli meleggel. Szóval ha lesz is évszakváltás, viszonylag rövid idő alatt lecsenget, és újból visszatérhet a nyári időjárás, akár hőségnapokkal , amennyiben megnyílik a "kapu" dél felől. Lehet viszont kicsit dinamikusabb is, mikor gyakrabban érkeznek frontok, váltakoznak az átmeneti előoldalak a hátoldalakkal. Vártam ilyen helyzetet augusztusra, igaz így a hónap közepére, és ez meghiúsult, de a délnyugati, déli áramlásos hőhullám az azért bejött végül, és tiszteletét tette Afrika, így ez sem maradt el.
DE ahogyan elemezted is, a GFS-re adnám a voksom, miszerint az északi zonalitás áll be újra, nálunk pedig melegebb időszak következne, gyenge magasnyomással, jobbára száraz idővel amíg meg nem törik újra a légköri "nyugalom".