A kora délutáni ómassai felhõszakadásra ami jeget is adott egy ideig hazaérvén felpattantam a drótszamárra, és kiugrottam a helyi 5-ös buszvégállomásig. Esõ nyomait már a Csanyiknál láttam, a határozottan vizes aszfaltra a Hámori-tó távolabbi végéig kellett várni.
A völgyben kellemesen hûlt a levegõ, és Garadnánál, már majdnem fáztam a bringán felfelé haladva.
Erõsen párás volt a levegõ, és olyan 16-17 fok környéken maradt a levegõ hõmérséklete, ami a miskolci 25 fokhoz képest jelentõsen alacsonyabb érték. Saccra olyan 6-8 mm hullhatott, mert a fák töve, lombkorona éppen csak hogy nedves lett.
A mai csapadékadatokra, a környéken nagyon kíváncsi leszek. (Bánkút, Jávorkút, Ómassa, Szentlélek. Miskolc, Avas OMSZ állomása 0 mm-t, esetleg nyom csapadékot ad majd. Oda csak a zivatarok hanga volt hallható.)

Az erõsen párás levegõtõl, a párolgó aszfalttól a Pisztráng-telepnél már úgy csináltam, mint a halak a vízben. A nem létezõ kopoltyúm helyett még az alsó fertájam környékén is levegõt akartam venni. (Pedig szerintem nem megyek mostanság hegynek felfelé rosszul!)
A víz meg csak folyt rajtam immáron lentrõl is fentrõl is.

Ómassán gyors körbenézés következett, ami során szemmel látható, hogy a kõris, a dió az ami még a május elejei fagyáskor itt is lefagyott, de ez messze nem nyújtott annyira rossz látványt, mint amit tegnap láttam Kelemér, Zádorfalva, Ragály, Imola, Szuhogy, Szendrõ, vagy Lak közelében. Ott nem csak a völgytalpakon fagyott meg a növényzet, fák, hanem a még bõ 20 m-rel magasabban fekvõ eperfák is feketék, és az ágak végei már törhetõk.
A fák egy része ami megmaradt, majd kb. 1 hónap múlva újra kihajt, de termés már nem lesz az idén rajta.
Sajna így nem lesz az idén faeperbõl gyûjtött nedû 50 fok körüli értékre desztilálva. szomoru
Még jó, hogy van tavalyi, tavaly elõtti. nevet

Szerk: Jól el kalandoztam, de ha hosszú, akkor bocsi.