Hát igen... Az osztrák Alpok felett 1600-1700 tszf. magasságban hosszan időző 20 fokok nem tesznek jót a jégnek, hónak 3000 m-en sem. De majd eljön a tél is, hál' istennek.
Egyébkét a "jobb félni, mint megijedni" kitétellel 100%-ban egyetértek. Ha csak egy szemernyi gyanú van arra, hogy az emberi tevékenység komoly klímaváltozást okozhat, azonnal erélyes intézkedéseket kellene hozni annak kivédésére.
Éppen az az ellentmondás legfeltűnőbb, legkiabálóbb a számomra klíma-ügyben, hogy permanensen megy a sírás-rívás, az apokaliptikus képek festése,  közben pedig semmi kézzelfogható nem történik. Mintha a majmok szüntelenül  azt rikácsolnák: jön az oroszlán, jön az oroszlán! És közben egyikük se fogna puskát. Ekkora a felelőtlenség, rövidlátás? Vagy mégsem olyan nagy küszöbön álló a baj?
Annyi bizonyos, hogy a szárazföldi jégtakarók, elsősorban az antarktiszi jégpajzs olvadása  összességében nem lehet számottevő, hiszen az sokkal jobban meglátszana a tengerszint emelkedésében. Igaz, eszembe jutott, hogy az örök jégből kiolvadó víz egy részét a melegedő légkör is felveheti.
De akkor is: a teoretikus 40 m emelkedés vs a tapasztalt nem egészen húsz centi?