Az elő és hátoldal fogalma sok zavart szokott okozni. Ez a fogalom csakis a légköri képződmények szokásos nyugat keleti vándorlásabol érthető. Eszerint az autó eleje mindig kelet, a fara nyugat fele néz. Ciklonok keleti oldalán meleg van, a nyugatin hideg. Az eloldalukon meleg, delies az áramlás, hatoldalukon eszakias hideg. Anticiklonnal fordított az ábra. Tehát elooldal is lehet hidegaramlasu, hátoldal melegaramlasu, AC eseten. 
A magassági 15 fokot kánikula izotermanak neveztem el. Napos időben ez harminc fokos, pár fokkal a feletti maxikat jelent. Húsz fokos már igen erős kánikulaval, 35 fok vagy még magasabb homersekletekkel jár. Ebben az esetben biztos a hosegriado. Tíz és 15 fok között jó strandido, ha napsütés társul hozzá. Tíz fok alatt már csak mérsékelten meleg ill. hűvöskes, ha sok a felhő. Öt fok és alatta pedig kifejezetten hűvös időt jelent nyáron tengerszint közelében. 
Omega AC nem más, mint egy magas, stacionarius, álldogálo magasnyomású gerinc, két oldalán melyre nyúló teknokkel, ciklonokkal. Tehát, ha véletlenül a nyugati oldalát csipjuk meg, tartós meleg, száraz időt okoz. De megvan az éremnek a másik oldala is. Az omega keleti oldalát ismetelten hidegoblitesek érik északról.