Szerintem kicsit félre értettél, nem tartom se gagyinak se hűvösnek , mert írtam is, hogy pozitív anomáliát hoztak a hónapok. Én csak az időjárás jellegét írtam, hogy valóban nem voltak tartósan 3-4-5 napig április után száraz napok, bárikus mocsár alakult ki, gyakran ciklonális mezőben helyezkedett el a medence, hidegcseppek, hidegörvények is érkeztek stb. Ez pedig kora délután hatalmas gomolyokkal, a szerencsésebb helyeken hevesebb záporokkal, zivatarokkal járt. Nálunk a két kezemen se biztos, hogy meg tudom számolni, hogy hány száraz zivatar volt, és mennyi került el, illetve okozott csapadéknyomot legfeljebb Kecskeméten.
Én az Andrásnak pont a túl sok zivataros idő miatt írtam, hogy valóban nem volt olyan idő amire Ő gondolt, és régen voltak rosszabb nyarak is ennél, csak már nem folytattam tovább; hogy ez azért még istenes, mert régi hozzászólásomban pont így fogalmaztam, de nem keresem vissza, aki elolvasta az tudja nevet
Ezek a keleties áramlások itt nem produkáltak érdemi dolgokat, az említett 1-1 mezoléptékű rendszer kapott el, dél, délnyugatról, mikor kiadós csapadék és szél is volt.
Szerencsére csalódás nem ér emiatt, én nagyon szeretem a száraz, napsütéses időt közel 28-30 fokokkal, amik  1 hete Kecskeméten járnak így a sült galambra sem kell várnom, mint írtam engem a komolyabb zivatarrendszerek hoznak lázba, az ilyen érintős, vagy bárikus zivatarok nem annyira.
Amúgy Kecskeméttel kapcsolatban tökéletesen igazad van, 15 éve tapasztalom az itteni helyzetet, ismerem a járást nevet

Azt nem írtam sehol sem, hogy nekem a 30+ és 35+ fokok kellenének, párszor írtam, hogy elvagyok a 28-30 fokos időben, előző hétvégén pont ilyen hőmérséklet, élénk északnyugati szél közepette ejtettük meg az idei első strandolást a gyerekekkel. Abszolút jó volt.
A 35+ fokokkal sincs bajom már régen erről is beszélgettem itt, ahogyan a -25 fokokkal sincs télen, én szeretem a szélsőséges, extrém időjárási helyzeteket.
Szóval az az extrém helyzet legyen egy markáns hőhullám, télen a kontinentális hidegbetörés, viharciklonok mint például Emma, Kyrill vagy Nárcisz, egy ritka mediciklon mint 2013-ban március 15-én, de még visszamehetnék a múltbeli hóhelyzetekre, nyáron pedig az MKR, MKK és társai, az olyan markáns zivatarrendszerek, amik nagyobb területet érintenek, akár heves kísérőjelenségekkel, szignifikáns eseményekkel. 

Ezzel a végére értem, és azt még külön leírom, hogy ez nem jelenti azt, hogy örülnék az ilyen helyzetekben más kárának, ettől Isten őrizz! Tudom mikkel járnak az olyan helyzetek amiket leírtam, nem kevés pusztítással, esetenként emberéleteket követelhetnek.  

A modelleken lehet úgy tűnik keresem a hőhullám előjeleit, de nem kimondottan azért mert szenvedést akarok másoknak, hanem érdekel ez a szokatlan helyzet, hogy vajon meddig bírja még szusszal az északias áramlás, és mikor rendeződik át a makrokép.