Én a június 1-től való időszakot veszem alapul, az áprilisi utolsó 2-3 hét mikor bejött a 25 fok feletti T is, és kialakult az omega-helyzet konzerválva kicsit a meleget. az más történet. Hivatalosan június 1-től kezdődik a meteorológiai nyár mint tudjuk. Persze, április második fele nyárias lett, május szintén az volt, teli bárikus mocsárral, majdnem minden nap jöttek-mentek szinte a zivatarok a hónap második felében legalábbis, nyilván vannak akik ezt nem szeretik. Június ugyanitt folytatta, még akkor is, ha 30 fok közeli hőmérsékletek voltak eleinte, és végül pozitív anomáliát hozott, volt 1-1 MKR-es helyzet, mikor nagyobb zivatarrendszerek is tiszteletüket tették. A hó vége viszont eléggé kora őszies napokban nyilvánult meg, erős lehűlés jött 22-ére. Azóta összességében lassan eltelt 1 hónap, és itt nálunk Kecskeméten 1 hete van az a tipikus nyár aminek örülnek a vízpartra vágyók és a száraz nyár kedvelői, tipikus strandidő.
Viszont akik szeretik a viharosabb helyzeteket azoknak ez a lassan 1 hónap eléggé kuka lett, igaz a napokban is voltak északkeleten és délnyugaton zivatarok, de nagyobb, szervezett zivatarrendszerek nem tudtak kialakulni amik országunk jelentős részét érintették volna.

Ami lényegesen a mondókámban, hogy nem mindenkinek lehet ez az ideális nyár, de ezen már annyit lovagoltunk itt a fórumon, hogy kár megint bele menni.
András89 tudom mire gondol, mikor 3-4 nap feléjük is huzamosan süt a nap, száraz az idő, minimum 28-30 fok és nem a menedéket kell keresni a befizetett strandolás közepette, ami már nem is olcsó mulatság, főleg ha kihasználni se tudják a rossz idő végett.
Ez meg oda-vissza igaz, van aki meg bosszankodik mert termel, és nem tud 3-4 napig minden egyes nap esni nevet
Én nagy télfan vagyok, de a tavaszt várókat se kövezem meg a legnagyobb hideg és havas helyzetben, mindennek meg kell találni a jó oldalát. Nyilván ha beüt a kánikula az nem kellemes, de utána nagyobb eséllyel ha betör egy atlanti front, lehetnek komolyabb, szerveződött zivatarok akár.