Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt gondolom a szárazság csak egy dolog, de a fekete kínai nyarak sokkal kisebb lombkoronát hoztak idén, mint amilyeneket szoktak. Igaz a levelek száma azóta tovább fejlődött, de felfedeztem elsősorban ennél a fajtánál, hogy bizonyos ágakon, és gallyakon elhalt rügyek vannak, amik most már morzsalékosak. Rengeteg van belőle, így "kopaszabbnak" tűnnek ezek a fák ebben a szezonban, persze fejlődtek ki levelek azóta, kicsit sűrűsödött. Hiszen volt már szárazabb időszak máskor is, de még sem így alakult. Gondoltam azt is, hogy nem-e betegség, de kb. Kecskeméten a Populus Simonii 90% így járt. Más növényeken eddig nem tűnt fel ehhez hasonló, illetve más fákon. Végül nekem a február végi, március eleji extrém fagyok illetve a március második felében betört időszak a tippem, hogy akkor érhette valami károsodás őket. Másrészt ezek szívós fák, tűrik a szárazságot, talajban nem válogatnak, gyorsan fejlődnek.
Más: éppen erősen felhős ég mellett volt egy kisebb záporeső, szinte alig nedvesedett be az aszfalt.
Más: éppen erősen felhős ég mellett volt egy kisebb záporeső, szinte alig nedvesedett be az aszfalt.