Nem tudom megmutatni a térképet, mert GFS már biztosan elkezdett frissülni. A lényeg, hogy a két részre szakadt AC öv közé ciklont vizionált a modell, melynek hátoldali hidegáramlása a Brit-szk. fölött, míg előoldali melegáramlása Közép és Délkelet-Európa fölött volt látható. Nem olyan bonyolult dolgok ezek.
Némi valószínűséget az kölcsönöz a mutatott űrtávlati képnek, hogy a ciklonképződés, a teknők szeretnek a meleg területek (nagy hődifferencia, hőgradiens) felé "tapogatózni" Ha most, az első etapban jól lehűl Közép-Európa, az anticiklonnal lefedett atlanti területek viszont melegek maradnak, a következő, kialakulóban levő teknő arrafelé (Nyugat-Európa) nyúlhat meg. Emiatt térségünk előoldalra kerülne. De ezt biztosan kismillió más tényező is befolyásolja.
Tény, hogy ez a nyár eddig nem az a hőhullámos, sivatagi levegős fajta. A hosszan tartó helyi zivataros időszakra most ráfut egy erősebb lehűlés, hát... Szerintem remény van arra, hogy nagyon gyakori,  vagy hosszan tartó hőhullámok ne legyenek. Meg fogjuk látni. nevet