Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Most a gfs és az ecm se hozza be a frontot talajon kint maradna Ausztriában, de Bécs már félig meddig hátoldalra kerülne. Rohadt nehéz szituáció előrejelezni, a gfs ad valami befújó északnyugati szelet a Dunántúlra délelőtt és kora délután de a magasban maradna a meleg. Az ecm ilyent nem ad ezzel a gfs elég egyedül van. Abban viszont mindkét modell egyet ért, hogy nagy labilitás halmozódna fel, fokozódó szélnyírás mellett. Főként a Dunántúlon annak is a középső és északi felében igen komoly zivatarok alakulhatnak ki délután izolált jelleggel. Aztán estére délnyugat felől zivatarrendszer épülne fel a már megszokott szokásos pályán mozogva. Igazából alig merem leírni, mert annyira változhat, pl most van egy jókora MKR közép-felső Ausztriában ami azért már az előrejelzettekhez eléggé keletre van, szóval semmit se lehet konkrétan tudni. A reggeli futások döntőek lesznek, de utálom ezt amikor nem egyértelmű valami egy nappal előtte sem. A gfs 4000 J/kg-jából az ecm körülbelül 1000-1300-at lát. És az események zöme is a határon kívül zajlana le.