Azért a magyar gyepek  föl vannak készülve a szárazságra, és jól kezelt vetésben a  gabonák is.  Kukoricából láttunk mostanában siralmast, de az nem stabil növény minálunk... - érdekes, a köles meg a cirok milyen mostoha mellette, pedig tudnak azok is fizetni,  ha ráfordul az idő.
A növények kb. 5-6 nap alatt jól begyökereznek,  ha most ültetted át, 2-3 alapos locsolás  még majd  kell nekik.  A jobbak gyöktörzse/kérge/gumója tárol elég vizet/tápanyagot, hogy a heti 1 locsolással 3-4 hónap szárazságot kibírjon.   A gabonafélék gyökere 1,5-2,5 méteres mélységig ér,  csak akkor van gond,  ha levegőtlen a talaj.

Emlékezetes marad a 2003-as  Csodakert augusztusi száma (még új volt a kert,  kezdő voltam, és még olvastam ilyet...)  "Ha hazaértünk a nyaralásból,  itt az ideje megvenni az új évelőket  a kertbe..."
-  no én akkor váltottam stílust.  Szárazság volt, de az ismerős sziklagyepek tele friss magokkal! selymes-hajacska fűvel! - elhatároztam,  hogy ilyet szeretnék,  magyar kertet magyar tájban. 
Húgomékat meggyőztem,  hogy ne rongálják  klóros vízzel a gyepjüket. Aki télen-nyáron zöld  füvet akar,  nem ismeri a magyar tájat:  itt bizony a gyepek nagy része aludni tér a nyári időszakban, akkor is,  ha nincs hőség és szárazság.  Ősszel ébrednek meg újból. Mint Toldi béresei a boglyák hűvöséből.
Ha a kertben partit rendeztek, vendég jön, és nem váratlan: 6-8 nappal a reprezentálás előtt egyszer elég öntözni, és a jó magyar fű friss zöld lesz a 6-10. nap között... a többin hadd aludjon.  Felétek vannak szép  árvalányhajas mezők. Nézd meg, hogy lélegzik együtt az évszakokkal - még az se zavarja a jól beállt gyepet,  ha egy-két hónap összecserélődik. kacsint