Felvetésed jogos, ám a magyarázat erre már komplikált. Maga a front nagyjából du 1 és 2 között érheti el az északnyugati határszélet, ami idõpontot tekintve a legideálisabb lenne. Kérdés mennyi felhõ lesz a front elõtt, ha semmi akkor nagyobb CAPE tud realizálódni és remélhetõleg 23 fok fölé megy a T, bár éjszaka már nedvesedik nyugat felõl szóval kérdéses.
A mostani számítások szerint a front a Kis-Kárpátokat elhagyva begyorsulnak talajszinten, alávágna és Pesten túl már nem is jutna a csapadékból. Már Budapest is necces. Késõbb aztán még délen-délkeleten lehet zivatar, de estéhez közeledve az esélye elég kicsi. A front úgy tûnik csapadékkal Kelet-Magyarországra el sem jut, mindössze szélerõsödés jelezné jelenlétét.
Ami viszont megváltoztathatja a forgatókönyvet, illetve az elõrejelzést: A front elõtt változóan felhõs, gomolyfelhõs elszórt zivatarokkal tarkított idõ alakul ki, mely a front elõtti területen illetve a fronttal érkezõ konvergenciával együtt fokozatosan vonalas szerkezetet vennének fel és klasszikus ény-dk tengellyel végigrohanna az országon amolyan zivataros hidegfront szerûen. A megfelelõ háttéremelés ezúttal úgy tûnik nem lesz hiánycikk és 100-200 körüli helikalitás is lehet. A heves zivatar kialakulása azért kicsi, mert szélnyírás annak ellenére, hogy hidegfront érkezik csak a front mögött nõl meg, így abból zivatarok nem tudnak profitálni. Viszont az esetleges vonalba rendezõdés és a fronton kialakuló cellák gyors mozgása miatt szélvihar kísérheti amire viszont jár a kategória. Jégesõt most nem néztem, a modell átlagosan 8-9 km-es felhõtetõkkel számol, délnyugaton lehet magasabb tetejû Cb. A 0 fokos szint foggalmam sincs hol lesz, nem néztem meg. Ui: Azért a 850-es hõmérséklet gradiens nemsemmi az tetszik. Nagyjából most ennyi.