Annyi köze van hozzá, hogy arról beszélt Németh Lajos, hogy az elmúlt 5-10-15 évben már látni a tendenciákat, amik oda vezetnek, hogy nem lesz hóesés Magyarországon, sõt Közép-Európában sem Karácsonykor, sem egyáltalán 1500 méter alatt.
Hát annyira látni a tendenciákat, hogy akkora havak estek a nyugati, délnyugati, déli országrészekben, hogy ihajj.
Ennyi köze van hozzá.
Teljesen sületlenség amiket mondott, ugyanis szerintem az ország történetében az elmúlt 1000-2000 évben soha nem volt annyira abszurd klímaváltozás, ami közben vagy ami elõtt ki lehetett volna jelenteni, hogy 1500 méter felett várható csak havazás, és a fehér Karácsonytól mint olyantól el kell búcsúzni.
Akkor most miért lenne, ha 2000 éven át nem volt, vagy kitudja hány ezer éven át.

A klímaváltozásról már nagyon sokat írtam az elmúlt években ha olvastad õket!
Összefoglalva: szerintem, legalábbis a rendelkezésre álló adatok és a múlt ismeretének függvényében 25-30-40 éves periódusok vannak az idõjárásban.
Ezeket a periódusokat a meridionális vagy zonális áramlások túlsúlya különbözteti meg.
1920-1950 szélsõségesebb, meridionális, 1960-1990 kiegyenlítettebb, zonális, majd 1992 óta szélsõségesebb és ismét meridionális a klíma.
Ha úgy vesszük, az 1992-ben bekövetkezett változást megelõzõen, vagy pontosabban amikor érzékelték (Arról nem is szólok, hogy most kezdik észrevenni azt, ami már több mint 20 éve tart.), akkor kellett volna igazán errõl a hómentességrõl beszélni, amikor a melegebb évek sorozata elkezdõdött.
Akkor elõhozhatták volna, hogy melegebb évek lesznek, vége hónak Magyarországon.
Erre tessék, a mérések kezdete óta legmelegebb éveket éljük, hó pedig még mindig esik.
Amennyiben az 1920-1950 közti idõszak valóban ugyanilyen szélsõséges volt, az 1960-1990 közti idõszak zonálisabb, kiegyenlítettebb idõszakot hozott, a mostani idõszak 1992 óta megint szélsõségesebb, ebben az esetben jó esély van arra, hogy ezek a periódusok így váltakoznak. Ráadásul ez a 3 idõszak egymást követõen viszonylag jól elkülöníthetõ, így merült fel bennem, hogy nem csak úgy összevissza káoszelmélet alapján zajlik idõjárásunk, hanem rendszerben. Sajnos az 1920 elõtti idõszakban már annyira nem megbízhatóak az adatok és annyira más mérési módszerek voltak, hogy nem tudom elõtte zonálisabb, kiegyenlítettebb idõszak volt-e!?

Ezek a 25-30-40 éves periódusok nagyon szembeötlõek, és a nyakamat teszem rá, hogy ennek a szélsõségesebb, meridionális periódusnak vége szakad....azt mondja hogy 1992 óta tart akkor 24 éve tart, mondjuk 10 éven belül.
És akkor lesz majd kopp a globális felmelegedésnek meg a sarki jég olvadásának, ha ismét zonálisabbra fordul a klíma, hûvösebb nyarak jönnek és nem olvad a sarki jég.

Véleményem szerint a sarki jég olvadása a meridionális klíma következménye!
Amikor zonálisabb idõszak volt, akkor a dinamikus nyugat-keleti áramlás a sarkok körül tartotta a hideget, nem engedte leszakadni, nem volt annyi anticiklon ami leforgatta volna a hideget.
Amikor a meridionális idõszakban az anticiklonok leforgatják a hideget, az hatalmas elõoldalt csinál és ömlik fel a meleg észak felé.
Gyakran vannak nagyon tartós meleg anticiklonok Skandinávia és Kelet-Európa felett, a Brit-szigetektõl északra, ezek olvasztják a jeget északon Link Link Link Link
Ott a pozitív 850 Grönland felett meg az Kelet-Európai síkságtól északra.
Nincs idõm jobbakat látványosabbakat keresni, de ezek a hidegbetörések mindig felhajtják a hideget a Sark felé.
Amint visszaáll zonálisabbra, elkezd hízni a jégtakaró.

Egy csomó írásom van errõl Link , mint pl. Link Link
Illetve ehhez a témához még millió egyéb gondolat tartozik, szerintem semmi köze az emberi tevékenységnek ezekhez a melegebb évekhez, sem a sarki jég olvadásához.
Illetve nem hinném, hogy az emberi szennyezés miatt lett meridionális és szélsõségesebb a klíma, mint az 1920-1950-es években.
Mert ha ez így van, akkor a zonális idõszak 1960-1990 között is az emberi szennyezés mûve?
Az 1920-1950 közti idõszakban voltak nagyon forró nyarak, akkor is azt hihették a kutatók, hogy még melegebb lesz!
Erre jött a zonális 1960-1990 közti idõszak, amikor pl. sorozatban nagyon hûvös nyarak voltak.
A jövõre vonatkozóan egy biztos: hó mindig is lesz, a mediterrán klíma nem fog északabbra tolódni, mivel itt nincs tenger, márpedig a mediterrán klíma a tenger által temperált térség klímája.
Amikor kiszáradt a Fertõ-tó, az is az emberi szennyezés mûve?
Mondjuk ezeket a többszáz évvel ezelõtti szélsõségeket nem értem, egy Fertõ-tó hogy a túróba tud kiszáradni?
Ahhoz az kellett, hogy a hegyekben sem voltak zivatarok?
Vagy egyáltalán hogyan, ahhoz az kellett, hogy évekig egyáltalán ne essen esõ??