Kyodo:
Az ipari miniszter, hallván, hogy milyen körülmények közt vannak a melósok az erõmûben, azonnali javítást ígért, mert az nem lehetséges, hogy ne egyenek és ne pihenjenek azok, akik ilyen rettenetes körülmények közt kénytelenek dolgozni. Most mondták elõször, h 500-600 ember van az erõmûben, akik dolgoznak a krízis megoldásán (korábban csak 180 fõrõl volt szó, gondolom, rájöttek, hogy az nagyon kevés). Azt is mondta, hogy elõkészültek arra, hogy vérképzõ õssejtet vegyenek le azoktól -50-100 fõ -, akik a nagy sugárzásban dolgoznak, ha esetleg szükség lesz rá késõbb, akkor javítani tudjanak az egészségi állapotukon. (elgondolkodtató, hogy ilyesmi miért csak most jut eszükbe, 2,5 héttel a krízis kialakulása után?)
Egy USA szakértõ szerint az ismert adatok alapján nem jelentõs a plutóniumszennyezés.
Franciaország szakértõi csoportot küld Japánnak az erõmûkrízis megoldását segítendõ (a franciáknál meglehetõsen nagy, 78,8% részarányú az elektromos energiában az atomenergia szerepe, ezzel világelsõk, 59 atomerõmûvük van a franciáknak).
Az erõmû mellett a tengerben 3355X mértékû a radioaktív jód mennyisége.
Az 1-es reaktorépület turbinatermének alagsorában felére csökkent a sugárzó víz mennyisége (ne feledjük, elvileg tartályba szivattyúzzák, illetve csökkentik a reaktorba benyomott víz mennyiségét is egyúttal, tehát ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy már nem jut ki a reaktorból..)