Nem értek a közgazdasághoz, de ott azért valamilyen szinten matematikai módszerekkel készítik az elemzéseket. Egyébként a közgazdaságban is vannak kaotikus elemek, amik már eleve lehetetlenné teszik a pontos hosszú távú elõrejelzéseket és igen bizonytalan kimeneteleket hordoznak magukban (pl. váratlan csõd, válság, háború), így igazából valóban nincs sok értelme annak sem.

Az ilyen 15-30 napos elõrejelzéseknek akkor lehetne értelme, ha egy idõ után nem konkrét értékek, hanem valóban intervallumok szerepelnének, ahogy írod. De 15 nap után már simán lehetne adni 10 fok feletti szórást is, ami pedig nyilván elég viccessé tenné az elõrejelzést a látogatók számára. A másik baj ezekkel az elõrejelzésekkel, hogy igazából semmi tudományos alap nincs benne, megkeressük, hogy milyen helyzetek passzoltak régen a mostanihoz, és beírogatjuk nagyjából azokat az értékeket. És igazából nem is tudom elképzelni, hogy lehetne-e egyáltalán tudományos formában foglalkozni ezzel a témával, és ha igen, milyen módon. (A távkapcsolati rendszerek és prediktorok nem ide tartoznak, hiszen azokkal csak egy lehetséges nagytérségû helyzetképet vagy anomáliát próbálunk felvázolni, nem napokra lebontott elõrejelzést.)

Az egyébként már nagy elõrelépés lenne, ha valaki egyszer végigcsinálna egy éves verifikációt ezekbõl az elõrejelzésekbõl, minden napra, minden elõrejelzésbõl (nyilván az adott napra így lenne 15 vagy 30 érték az adott paraméterbõl). Ezzel azt is bizonyítani lehetne, hogy tényleg vannak-e önmagukat ismétlõ idõjárási helyzetek, és ezek mennyire hasonlítottak a korábbiakhoz.