Azt kellene már végre felfognod, hogy Budapest már 100 évvel ezelõtt is egy milliós város volt, a II. vh. elejére pedig lakossága már elérte a mostani szintet. Ipar akkor is volt, sõt, valsz. durvább, mint most, mert akkoriban még nagy ívben letojták a környezetvédelmet, a belvároshoz közeli részek is tele voltak gyárakkal. Én is épp olyan helyen lakom, ahol még 20 éve is álltak az omladozó, évszázados gyárépületek, kémények.

Magyarán nem igazán értem, hogy mitõl lenne a mostani hõsszennyezése több fokkal nagyobb, mint régen úgy, hogy 300 ezerrel kevesebben élnek, mint a 80-as évekbeli csúcs idején, a nagyszennyezõ gyáraknak már se híre, se hamva. A közlekedés meg most is, akárcsak 100 éve, nagyrészt csak a közlekedési vonalak mentén szennyez, pár száz méterrel arrébb egy forgalmas úttól már drasztikusan lecsökken a szennyezettség.

Tehát magyarázd meg, hogy miért ne lehetne egy 30-50-80 éves átlaghoz viszonyítani? Milyen nagy volumenû változás zajlott az utóbbi sok évtizedben, amitõl olyan nagyon, de nagyon, de nagyon-nagyon megnõtt volna egy budapesti, kertvárosi mérõhely hõszennyezettsége?