"Ha lehet hinni az utóbbi évek nagy kilengéseinek,akkor a már régóta tartó száraz periódust felváltja egy esõsebb is a közeljövõben talán.
Aztán jön az,hogy jól jön az esõ,utána átbillenünk a ló túlsó oldalára,és mindenki átkozni fogja az esõt,ez is keményen benne van sajnos."

Erre mégis mi bizonyíték van? Mi támasztja alá, hogy a csapadékosra fordulás esélye nagyobb, mint ha nem változik a kárpát-medencei csapadék-egyenleg? Véleményem szerint SEMMI. Ne legyünk ennyire szûk látókörûek, hogy a nagy és egész világra kiterjedõ idõjárás kiegyenlítõsdit játszik egy körömnyi terület egy pici sarkában, ráadásul pont a hektikus csapadékeloszlás tekintetében!
Persze, vannak zonális és meridionális idõszakok, vannak periodikusan ismétlõdõ helyzetek (NAO, AO esetleges peridikus viselkedése, El Nino La Nina stb.), de ezekbõl nagy lózung olyat kijelenteni, hogy jön a csapadék és akkor biza ló túloldala. Ugyan dehogy! Nézzünk vissza 2 évvel: egész évben száraz volt az idõ, nem fordult sehonnan sehova!
Nézzük meg a telet! Volt 5 hónapja forgolódni: teljesen kiegyensúlyozott teljesítményt hozott - pozitív anomáliával. Nézzük meg a NAO indexet: majdnem egész télen +1 +2.
Ezekbõl tehát elõrejelzéseket, halvány sejtéseket sem lehet kovácsolni, jobban megnézve (mai tudásunk szerint) teljesen véletlenszerûek ezek az idõszakok, a kezdetük, a hosszuk és az erõsségük is.
Persze vannak tanulmányok ezen a térek, amik mind nagyon érdekesek, de nem véletlenül tanulmányok, nem 1-2 mondatos sejtések / elõrejelzések / sejtetések / hümmögések.
Persze Derick-nek is igaza van: minden, aminek van kezdete, vége is van egyszer. De hogy mikor? nevet