Az országban az emberek döntõ része (direkt nem írok 98 %-ot, pedig írhatnék) azt gondolja, hogy a déli országrész, a Dél-Dunántúl, Baranya megye Mecsektõl délre esõ része az ország legmelegebb vidéke, a "mediterrán klíma" is sok esetben elõjön Péccsel kapcsolatban.
Sellye város honlapján ez díszelgett éveken át: "...A Mecsektõl délre fekvõ terület az ország egyik legmelegebb vidéke, az évi középhõmérséklet mindenütt 10,5 °C fölött marad. A legmelegebb hónap a július, 21,5°C fölötti középhõmérséklettel. A terület nagy mennyiségû és hosszú idõtartamú napsugárzást kap. Az átlagos napsütéses órák száma 2025. Dél-Baranya az ország egyetlen mediterrán jellegû vidéke..."
Most nem találom, talán módosították, most csak ennyi van a honlapon: "Sellye az Ormánságnak nevezett, gazdag néphagyományokkal és az ország egyik legváltozatosabb élõvilágával rendelkezõ tájegység legnagyobb települése. A térség mediterránhoz hasonló éghajlata..."
100 emberbõl 99 azt gondolná, hogy mediterrán, fagyérzékeny növényekkel próbálkozni, vagy termeszteni õket nagyobb eséllyel lehet a meleg déli térségekben, mint mondjuk Sopronban vagy Gyõrben.

Ilyen esetekben jókat mosolygok ezeken Link
Hétfõre a déli országrészben -20-21 fokot vár a GFS.
2012 decemberén is az ország legdélebbi városában volt a leghidegebb -18 fokkal Link
2012 februárjában -26 fokokkal is az a térség volt a leghidegebb Link
A mediterrán ciklonok miatt a déli országrész sokkal jobban ki van téve a nagy hidegeknek, mivel ilyenkor ott alakul ki vastag hótakaró, a hidegelárasztás természetesen az egész országot érinti, így a nagyobb hidegek ott alakulnak ki, ahol hó van.
Ez pedig gyakran a déli országrész.