Félreértettél!
Én nem azt írtam, hogy a többi hullámhosszt levágja az objektív (azt a feladatot pl. az IR, csillagászatnál /is/ pl. a H-alpha, OIII szûrõk végzik), hanem színkorrigáltságban az emberi szem érzékenységét próbálják megközelíteni, egyre jobb hatásfokkal! És ez nem módosítás, hanem a jó felé való "terelgetés"! Épp ezért választottam le a fénytörésbõl adódó színi hibát, ami merõben más téma!
Újra azt kell mondanom, hogy nincs igazad a fényerõ-szín kapcsolatban! nevet
Az, hogy én szûkítem a blendét (amit pl. az ISO növelésével egyensúlyozok), annak semmi köze a színekhez, hiszen az nem ugyanaz, ha a bejövõ fény mennyiségét leveszem és a kép besötétül (alulexponált lesz)! Szinte ugyanez játszódik le nap, mint nap: ahogy napnyugta után egyre sötétebb lesz, úgy fakulnak ki a színek, ugyanis az emberi szem kevés fénynél nem képes megkülönböztetni a színeket! Pl. sötétben nem mondod meg egy autóról, hogy az piros vagy sötétkék-e! Ez pontosan ugyanaz, más szemszögbõl!

"Rossz képekbõl átlagolással sem lehet jó képeket készíteni" - erre van az a mondás, hogy szarból nem lehet várból építeni! nevet