Holnap a felszín közelében ugyan marad az északias szél a Dunántúlon, viszont a magasban egy gyenge MNSZ fog a tájegység fölé húzódni dél felõl. Elég látványos a 925 és 850 hPa közötti széliránykülönbség, ilyen jelentõs differencia nem túl gyakran van a két szint között. Link Link (a GFS is hasonló)

100-150 J/kg körüli MLCAPE-et számolnak a modellek, a további labilitási paraméterek is elég mérsékeltek, az elégséges nedvesség határvonala valahol Kelet-Dunántúlon lesz.

Azért a Dél-Dunántúlon a szállítószalagon gyaníthatóan kipattan majd néhány konvektív cella emelt konvekcióval, kérdés, hogy mit kezdenek a 20 m/s-os szélnyírással és a nem kevés CIN-nel.

Az alacsonyszintû konvergencia keletebbre lesz, mint kellene, örvényesség advekció sem támogatja a feláramlásokat, ugyanakkor egész tûrhetõ helikalitási viszonyok léphetnek fel.

Talán egy-két "margarinos cella" befigyelhet, az áthelyezõdés sebessége 30 km/h körül várható, az MNSZ-nek megfelelõen déli irányból. A hodográf egyébként jobbra forduló.