kenya, valóban van szerepe a médiának ebben a fajta figyelemfelhívásban, de nem ebben a formában. Az a gáz, hogy pl . nálunk Mo-on csak abból értenek az emberek, ami központilag kötelezõ (ez rögzült 50 év központi irányítása alatt), így hiába a jó szándék, hogy próbáljunk ésszerûbben gazdálkodni a javainkkal, amíg ezt egy erõs kezû és sokak által támogatott országvezetés nem mondja ki törvényben, addig nem fogunk. Mondjuk úgy, hogy ebbõl a szempontból elõnyös volna egy diktatórikus irányítás, aminek következtében MUSZÁJ lenne mindenkinek spórolni árammal, benzinnel, vízzel, muszáj lenne szelektíven gyûjteni a szemetet, muszáj lenne nem agyoncsomagolt holmikat venni, az ipari felhasználóknak meg muszáj lenne a legmodernebb környezetvédelmi elõírásokat betartani. Persze ez utópia, hisz a jelenlegi gazdasági érdekszférák sosem engednék meg...
Na igen, a egységes társadalmak csak diktatúrákban léteznek, csak a mai értékrend mellett egyszerûen lehetetlen az egyéneket arra rávenni, hogy saját érdeküket figyelmen kívül hagyva tegyenek valamit, ami kényelmetlen, kellemetlen, hisz mindenki hivatkozhat arra, hogy joga van hozzá. Egy diktatúrában is hivatkozhat, de könnyen lecsukják érte.
Szóval az én utópiám szerint egy egész bolygóra kiterjedõ, okos vezetéssel megáldott diktatúra megoldaná a klímaváltozás emberi tényezõjének ügyét.