Az AVN a GFS korábbi neve, illetve a GFS ennek a továbbfejlesztése. Az NMM a Basel-i Egyetem Európára vonatkozó regionális modellje 72 órára, lekérdezése a Meteoblue-n lehetséges. Az ARW önmagában nem áll meg, a jelentése Advanced Research, és több modell is futtaja, pl. GFS, NCEP, WRF, stb.
A globális modellek: GFS (amerikai), GME (német), UKMO (brit), JMA (japán), GEM (kanadai), NOGAPS (amerikai haditengerészet).
A T2m elõre 6 órára is nehéz; mondjuk van egy éjféli felszállás (00Z, ami most télen 1 óra). Az adatok feldolgozása eltart egy darabi, valamikor reggel 6 körül van kész - az elõre kijön 00Z idõponttal, benne a reggel 6-ra szólól T2m-rel, de addigra már változtak annyit a dolgok, hogy eltérések is lehetnek. A másik dolog a modellek algoritmusában és a Kárpát-medence sajátosságaiban keresendõ. Ugyanez érvényes a felhõzetre is. Amúgy a 800-900 m-en tetõzõ ködfelhõs idõjárás esetén a derült ég még igaz is, hiszen felette süt a Nap nevet A dolog nyitja (vagy legalábbis magyarázata) ugyanaz, mint elõbb, azaz az inverziót a speciális medencei körülmények között "nem látja" a modell nevet