A folyamatosan felfelé tartó nyomás végén az utolsó másfél napos visszakorrigálásra gondolsz? Egyrészt messze van, másrészt az még mindig bõven jó nekünk! Az egész Link térképen nincs annál nyilvánvalóbb dolog, mint hogy a zonális JELLEGÛ idõjárás LE FOG épülni, egyszerûen most jelen pillanatban úgy tûnik, nem lesz további utánpótlása. Tovább én sem látok még, mint a modellek (február elejére bármikor újraindulhat), és nem gyõzöm elégszer hangsúlyozni, ez ad megfelelõ feltételeket nálunk a hideg, havas idõhöz, de NEM garantálja azt (így a kárpát-medencei fáklya egyébként okafogyott is).
Link Ehhez kommentárt se kellene fûznöm, de mégis megteszem: Elég rápillantani, jól látszik, mit magyarázok. Anticiklonáris dominancia az óceánon, kevés tag számol ciklonokkal. Hogy ezeknek elhelyezkedése, a szárazföldre, azon belül a Kárpát medence (amúgy is speciális idõjárású hely) idõjárására vetített hatása milyen lesz, most még kár körvonalazni, túl nagy a szórás (történetesen 0 alatt fut az összes tag 19-étõl). Mindig is zavart, amikor néhányan nem tudták helyén kezelni az idõtávval megváltozó léptékeket. Tmin-t 24 órára elõre keressünk, mediciklont 72 órára elõre, hidegbeáramlást 140-180 órára elõre, makrofelállást 180 órán felül. Nem fog senki egy fél hidegbetörésre sem hivatkozni (rajtad kívül, aki szívesen vállal 3+ hetes elõrejelzéseket), mert nincsen tudományos alapja. A többire ott vannak az ezoterikus betelefonálós mûsorok. Az más, ha valaki a NAO, AO indexekre hivatkozik, jellemzõ makrováltási folyamatokkal támasztja alá az érvelését. De ha szembemegy a nyilvánvaló tényekkel (ahogy Te töltötted a decembert), az számomra irreleváns.
Utoljára fejtettem ki a véleményem ebben a témakörben, valamint tartom a tegnapi elõrejelzésemet: Link (a vonal értelmezése: 2 zonális jellegû elõoldal, enyhülés, közte 0 környéki, kicsit az alatti T850. Ezután makrováltás, blocking felépülésének esélye, nálunk pedig lehetõség a hidegebb idõjárásra. Aki leolvassa a pontos értéket 318 óránál, magára vessen.)