Nincs mit, imádom elemezni ezeket a helyzeteket, nagyon szívesen írok róluk:-)
Bizony szerencse volt tegnap, és mint írtam az az elsõfajú frontnak volt köszönhetõ, hogy tegnapelõtt befújt, és picit nedvesített a légrétegeken mikor a hullámvetés megtörtént, ez a felszállásokból kiderült. Majd jött a "fõ" frontvonal, aminek kissé már könnyebb dolga volt a medencével, ráadásul a hullámvetésnek köszönhetõ, hogy délután egy rövid de igen erõs meleg szektor is fölénk helyezõdött. Majd jött szépen a front és szipkázta be a nedves levegõt, és alakította ki a záporokat, zivatarokat, szóval ilyen esetbõl lehet nálunk csapadék. Írtam, hogy van esélye és végül volt, jól összejöttek a dolgok.
A kérdésedre a válasz, hogy az adott forró légtömegre sajnos - mint tegnapelõtt kialakult - csak a száraz, hideg légtömeg szalad rá, és ez bizony szárít, ebbõl vannak a száraz hidegfrontok, ilyenkor mint írtam a Dévényi kapunk keresztül nyomakodik a hideg levegõ szél kíséretében, és mivel leszálló légmozgást is produkálnak, így ezt tudjuk mivel jár együtt.
Sajnos ezek labilitást nem tudnak okozni, ezért több kell, pl annyival mint tegnap, illetve okoznak délnyugaton és északkeleten mert ott már nem csak szárítanak, szétterülnek és már van felszálló ága is.
Tehát van a forró, száraz medencét kiülõ légtömeg és a front érkeztével a fent említett labilis rész, illetve a fõ frontvonal és a felhõzete kint marad a Kárpátokon, de mivel mozgása van így a szelet szépen befújja, így áramlik rá a felettünk elhelyezkedett légrétegre.
Ország közepe, én így szeretlek hmm:-)))