Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A köd- vagy stratusréteg teteje szinte ugyanolyan kisugárzó felszínként viselkedik, mint pl. a havas talaj, így gyorsan képes hûlni. Ha mondjuk 5-10 méter vastag a köd, akkor a 2 méteres szint is ebbe a gyorsan hûlõ zónába esik. Ha 100-200 méterre vastagszik, netán megemelkedik és stratus lesz belõle, akkor már ennek a teteje fog hûlni, a talajközeli réteg pedig védve lesz a kisugárzástól. Nagyon meggyõzõen lehet mindezt tapasztalni akkor, ha egy jó vastag hidegpárnán sétál keresztül az ember valamelyik "kiálló" hegyen... a hidegpárnának is a legteteje szokott leghidegebb lenni, még akkor is, ha fölötte 50 méterrel dönget a déli szél a plusz fokokkal.