(
A légkör állapotát és a vele kölcsönható rendszerekét is, beleértve pl. a Napsugárzást, kozmikus sugárzást, geológiai folyamatokat, mind végtelen pontosan kell ismernünk, folytonosan végtelen "felbontással". Ha ez nem így van, akkor egy tetszõlegesen kicsi, de véges hibával tudjuk indítani az elõrejelzést, és a kaotikus tulajdonságok miatt ez a hiba mindig exponenciálisan növekszik az idõvel.
A kiinduló hibával egyenesen arányos adott idõpont-beli elõrejelzés hibája.
Mostanában ezt sokszor leírtam nevet .
)
Vertnagy: nagyrészt zonális volt, de itt pl. jan. végén, febr. elején volt kevés hó is, ami ha jól emlékszem, 9-10 napra télies idõjárást varázsolt. Sajnos akkor a zonalitás újraéledt, ha nem tette volna, egy következõ hidegleszakadás telitalálata esetén (asszem a modellek is mutogatták egy ideig akkor) az a február is a hideg, havas februárok közé tartozott volna.
Az is hozzátartozik, hogy akkoriban általánosságban is gyengébb volt a sarkok hûlése, ami a nagy jéghiányos területekre betörõ erõs Észak-atlanti-áramlásnak is köszönhetõ volt. Az áramlat egyébként a szokatlanul erõs ciklonaktivitáshoz is hozzájárult valószínûleg.