Ez sokkal jobban összerakott hsz, köszönet érte nevet .
Hosszútávval most nemigen foglalkoztam, de az utóbbi napok eseményei alapján úgy tûnik, buktam a pár napja írt hsz-emet: Link , de legalábbis nagyon bizonytalan a dolog. Az is lehet, hogy a két felállás között fog pingpongozni az idõ, egy hétig ilyen, egy hétig olyan. Ez azért nem túl gyakori, szeret beállni 2-3 hétre legalább az egyikbe. Az azonban, hogy a következõ, ezúttal Nyugat-Európára érkezõ hidegleszakadás is elég mélyre, Ibériáig lejut, mindenképp a téliesebbre forduló idõjárásnak nagyobb esélyt, bár lehetünk akár állandóan elõoldalon is. Nekem az AC-nkkal sem stimmel valami, a mostani GFS-ENS-en pl. négy nap múlva egy hosszú NY-K irányú AC-híddá alakul, miközben északon átmeneti zonális áramlás lenne, ami nyáron gyakoribb kép. Az is kérdés számomra, hogy ez alatt az AC alatt (pl. a Havasalföldön, de akár nálunk is) már a ködhajlam gyors növekedése, vagy még mindig a szárazabb, melegebb vberzió jön-e be. Nálunk inkább az utóbbira tippelek, mivel az AC peremén, a súroló frontok hatására azért lesz valamennyi szél is. ((Mint ma: az esõt mára és tegnapra is kipipálhatjuk, mivel fél héttõl negyed nyolcig csöpögött, de nem lett mérhetõ, most meg szikrázó napsütés van.)) Esetleg most lehet az az idõ, amikor már erõs lesz a köd reggelente, ami délelõtt meg is maradhat egy darabig, de még nem lesz tartós.
(
Ha már itt tartunk: bluli: szerintem nem lesz meg, a GFS Link és a WRF Link is pozitív harmatpontokat vár (utóbbi ugyan még nem lát el reggelig).
)
Mellesleg szerintem most eléggé változó korszakát éli az idõjárás, lehet, hogy egy kicsit várni kéne, hogy pontosabban letisztuljanak a tendenciák a makrohelyzetet illetõen. Akkor kiderül, kinek az intuíciói voltak megbízhatóbbak, nekem tapasztalat híján kevés ilyenem van nevet .
A ránk vonatkozó fáklya kicsi bizonytalansága nekem gyanúsan csalóka: Link Link .

(Donnie: Köszi, igyekeztem.. nevet )