Ez így van!
A szélsõségek száma elképesztõ mértékben emelkedett, persze vannak, akik ezeket nem érzik, nem látják, nem tapasztalják, de ennek is megvan az oka.
Aki 1995-2012 között kezdte valamikor figyelni az idõjárást, annak tûnhet úgy, hogy mindig is ilyen volt.
Pedig nem, az említett idõszakot megelõzõen teljesen más volt. Igaz, az elõtt is más, de ez a két blokk mint ég és föld.
Abban persze a cáfolóknak igazuk van, hogy régen is volt hideg, esõ, szél, árvíz, jégesõ, szupercella, aszály, stb stb, volt minden.
Csak azzal az pró különbséggel, hogy akkor epizódjelleggel, most meg csak szélsõség van.
Na persze nem arra kell gondolni, hogy júliusban havazik, januárban 36 fok van, 1200 mm esik egy hét alatt vagy dinnyényi jegek potyognak, de ezek az egy éven belül két, országosan 0 mm-es hónap, maximum csapadékrekord utáni évben minimum csapadékrekord, fél megyényi területen egy hónap alatt 200-300 mm esik, odébb 30 km-re meg szárazság van, egy normál sima zivatarfelhõbõl úgy esik a jég, mintha esõ nem is tudna esni, csak jég, a tavaszi fagyok száma és erõssége a nyugati áramlásos idõszakhoz képest drasztikusan megemelkedett, hogy 2 hétig 35 fok van, utána néhány nap alatt átmegy októberbe, itt Zalában, az ország legcsapadékosabb területén a patakokban évek óta nincs vagy alig van víz, a konvektív csapadékok száma rendkívül magas lett, frontcsapadék szinte alig van, a nyári hõségnapok is drasztikusan megemelkedtek, két egymás utáni télen rekordhideg a brit-szigeteken, stb stb.

Biztos, hogy régebben is volt ilyen, az 1920-1950 közötti idõszak ilyennek tûnik, akkor is mintha szélsõségesebb lett volna, viszont ha igen, akkor az akkori és a mostani szélsõséges blokk közé ékelõdött be a 60-90-ig tartó nyugati áramlásos idõszak nyugodtabb, csendesebb, kiegyenlítettebb idõszak.
Abban a 30 évben biztos unalmasabb lett volna MetNetesnek lenni.
Akkor nem kell minden front vagy csapadék érkezésekor jégesõtõl tartani.
Rendkívül kíváncsi vagyok, ha vége lesz ennek a blokknak 10-15 év múlva, mi jön utána!?