Sziasztok!
Rég voltam itt. nevet A hónapokban egyre inkább szemeztem azzal, hogy mi lenne, ha egy 6D-t alakítattnék át. Ez egy eléggé veszélyes dolog, de gari már nem volt, pénz se volt, viszont volt a szekrényben egy szegény, de hibátlan állapotú, kifogástalan 70-200 f4L tele. Így neki mennie kellett a háztól, ugyanis nálam csak porosodik mostanság... a nagytesója van helyette.

Viszont itt volt az idõ, hogy átessen a 6D az átalakításon. Jön a tél, jönnek a látványos téli csillagképek, teli hidrogénködökkel... Kellett egy olyan rendszer amely olyan asztrotájképeket csinál, hogy mélyég objektumok is jobban látszanak rajta. A 6D meg zászlóshajó. Igen mélyen fotóz, igen jó teljesítménnyel. És... univerzális lett.

Az elsõ objektumba rendesen beleszaladtam, majd a másodikba is. A másodikat tenném inkább közzé, miszerint az olyan égboltról készült, amely "általánosnak" mondható. Tehát van fényszennyezés, némi átvonuló felhõk... kb olyan ég volt, hogy alig találtam meg a nyersen azt amit kell. Mivel tesztfelvétel, így maradt a középre komponálás.

A kiválasztott a Kalifornia köd lett - NGC 1499 a Perzeusz csillagképben.
A helyszín Dobronhegy volt, Zalaegerszegtõl nyugatra egy dombtetõn. Komoly fényszennyezés ÉNY-K-ÉK -en volt.

beillesztett kép


Nagy méret: Link

Dátum: 2016-10-29 22:00
Távcsõ: Canon EF 200mm f2.8
Mechanika: SkyWatcher EQ-5 Pro mechanika Synscan vezérléssel
Kamera: Canon EOS 6D (átalakított)
Exp. idõ: 35x180sec, ISO2000, f3.2

A feldolgozás terén sikerült elõbbre jutni, legalábbis a komolyabb asztrofotósok kommentjei alapján. Viszont én sajnálom a kompozíciót... Na de erre az objektumra még visszatérek.
nevet