Bár bõ csapadékkal nem áldott meg a mai nap, de felhõk látványából elsõ osztályú nálam ez a nap.
A környékemen egész nap folyamatosan keletkeztek a cellák. Déltõl eleinte egy-egy kisebb cella pattant ki a Bükktõl keletre, északkeletre a konvergencia mentén, és haladt a Zemplén vonulata felé: Arrafelé minden bizonnyal azért több csapadékot is adott.
A cellák egyre nagyobbak lettek.
Nem vagyok 100 %-ig biztos, benne, de még egy halk dörgésre is futotta olyan 16 óra elõtt kicsivel Miskolctól keletre, valahol a Hernád-völgyében.

A nappali cellaképzõdés különösen szép volt. Kavargó, "mindenfelé haladó", igen alacsony felhõalap volt megfigyelhetõ.
Délután a magasban már egyértelmûen a hidegebb levegõ érkezett, a tornyok szépen dõlni kezdtek a megszokott Ény-DK-i irányba, de alacsony szinten meg még minden az ellenkezõ irányban járt kelt.
Titkon még egy kis kósza farkincában is reménykedtem, kivételesen fotómasina is volt nálam, de ahhoz a +16 fokos levegõ, és a kraft is kevésnek bizonyult. nevet

Kora délután a konvergencia elõbb kicsit fordult, az addigi DNy- Ék tengelybõl, és mostanra már É-D-i irányban haladnak a dolgok. A kiszáradást szépen mutatja, hogy a sötét fellegek, az alacsony felhõalap már tõlem déli, keleti irányba képzõdik.

Látványos a kamerakép az elmúlt 30 percben, a Bükk magasabb régióiban, Szentléleken, de most leginkább Bükkszentkereszten.
A látvány mellett a hõmérséklet csökkenése is jelzi, itt a hidegebb levegõ már a környéken is.
Nem kizárt, hogy még a végén este hólesbe megyek át, a Fennsíkon, ha maradna egy kis szufla a környéken. Bár HF lévén nem ép ez a jellemzõ a környéken, de a pakliból nem lehet kizárni a vegyigyümit odafent.