Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Külön elvégeztem a számításokat a gerinctõl Ény-ra és Dk-re, majd anomáliatérképeket készítettem. A korrelációs együttható és a gradiens is persze ény-on a nagyobb, de a Keszthelyi- hegységben Vállus -Büdöskút(370 m) adata 19051-80-ból kicsit átrajzolta a térképet és így Dny-ra (majd ÉK-re) is kiszámoltam a dolgokat (ez megerõsít Téged) mert ott is a magas-bakonyihoz hasonló 15%-os pozitív anomália jelent meg az egész Bakonyhoz viszonyítva (nem a csapadék ennyivel több,hanem a gradiens). Megvannak havi és évszakos bontásban is a táblázatok,diagramok és a saját kézzel rajzolt térképek is.Engem is meglep, hogy 87 oldalt tesznek ezek ki, míg a szöveg csak 25 oldal. Persze nem csak a magasság és csapadék kapcsolatát, hanem a csapadék tér és idõbeli eloszlását is megvizsgáltam a két megyényi területre.