2024. november 21., csütörtök

Informatika

Adott napon: 
Keresés:
#45
Üdv!

Egy kis segítséget kérnék! MS Office Excelrõl van szó! Grafikont szeretnék csinálni! De nem akárhogyan!

Úgy szeretném hogy két adatsor legyen a grafikonon. Az egyik a hõmérséklet a másik a csapadék.

A hõmérséklet adatsor vonal legyen.
A csapadék meg oszlopokból álljon.

Külön csukott szemmel is megcsinálnám - ám ezt együtt nem tudom összehozni! Legalább olyan kéne mint ami a metnetnek van - én a falu tájékoztatására akarom felhasználni a sajátkezûleg készített grafikont!

Kérem aki tud az segítsen! Köszönöm!
nevet
#44
Én a firefoxot részesítem elõnyben,gyorsabb,megbizhatóbb,a felugró ablakok blokkolása nagyszerû,az 1 böngészõablakban megnyitható lapok miatt szeretem igazán!
#43
Ti melyik böngészõt preferáljátok? Mi a véleményetek a IE-rõl a Firefoxról és az Operáról?
#42
És ez a laza téma mennyit memóriát zabál meg? laza
#41
Igaz nevet
#40
Ha zavar a smile akkor nem teszek bele. Pedig épp az élét szerettem volna elvenni. Bocs. Tisztában vagyok a 2,45GHz fizikai-élettani hatásával.
Aki nem szereti a plusz sugárzász ne használja. Bár szerintem más forrásból nagyságrendekkal nagyobb sugárzás ér bennünket (olyan is amirõl sokan nem is tudnak), ráadásul sajnos nem is tudunk ellene védekezni.

A 2,4GHz is "sugárzás". Nem vitattam, hogy a Wlan átfedi a mikro sávot (2,412-2,484GHZ 1-14ch).
Számításilag teljesen igazat adok. De ne felejtsük el, hogy a rendszer több szempontból sem zárt. Egy mikroban mivel sugárzásilag zárt, a "leadott" teljesítmény majdnem teljes egészében a benne lévõ "vizet" melegíti. Wlan-nál -még irányított jelnél is- igen nagy a "szórás" ami plusz pár nagyságrendet jelent-jelenthet.
A másik, hogy a testünknek szerencsére van ideje az egy nap alatt begyûjtött mikro sugárzást leadni.
Egyes nõgyógyászok nagyon jól teszik, ha ilyen tanácsokkal látják el kismamákat. Egy hibás mikró elég nagy gondot okozhat. De még jó készülék esetén is, ha mûködés közben kinyitják az ajtót pillanatnyilag megnõhet a sugárzás. Addig amíg az ajtóérzékelõ le nem állítja a készüléket. Ráadásul bizonyos elhelyezéseknél az ajtó pont a poci magasságában lehet.
#39
Nem csak a MySQL mûködik igy, az autoincrement oszlop attól az, hogy sosem csökken az értéke (de be lehet állítani tetszõlegesre), adatbázistól (MySQL, MSSQL stb) függetlenül.

Bontsuk kétfelé a dolgot:

1. Logika: A lyukak azért vannak ugye, mert az autoincrement PK oszlopod folyton növekszik eggyel, hiába törölsz belõle. Ennek több oka is van, az adatbázis teljesítményét jól indexelt táblák esetén nem érinti számottevõen, viszont pl. az adatok beírásának kronológiai sorrendjét megtartja, ami hasznos lehet.

Ha nem autoincrement oszlopot használsz primary keynek, hanem pl egy GUID oszlopot (PHP, Java, MS nyelvek mind tudnak ilyet generálni, mert a MySQL nem támogatja ezt a tipust, csak úgy, ha csinálsz egy char(36) oszlopot), akkor egyrészt nem lesznek logikai lyukak, másrészt lényegesen biztonságosabb lesz az adatbázisod, ugyanis nem lehet próbálgatással, de még generálással sem kitalálni id-kat a táblából.

Pl az itteni fórumnál (nem biztonsági kérdés, csak egy példa) a válaszadás úgy megy, hogy az URL végén van egy ref=38 (jelen esetben) string, azaz én most a 38-as id-val rendelkezõ beírásra válaszolok.
Ha elkezdem próbálgatni a számokat, elvben találhatok olyan hozzászólást, ami egyébként nem jelenhetne meg sehol, igy tudok rá válaszolni.
Ennek itt nincs nagy jelentõsége, de pl egy terméklistánál már lehet.
Ha viszont a hozzászólásokat GUID PK-val mented el, akkor esélyem sincs rá - vagy csak nagyon kicsi esély van - , hogy kitaláljam egy bármelyik másik hozzászólás GUID-ját, vagy próbálkozással rátaláljak egy elrejtett beírásra.

Ráadásul a PK azt jelenti, hogy a tábla sorai a fizikai tárolón is eszerint rendezve tárolódnak le (már ha van értelme a rendezésnek), tehát ha elkezdene insertkor beszurkálni a lyukakba, akkor nagyon lassítaná magát.



2. Fizikai hely: Itt valóban lyukak maradnak, de nem csak a MySQL-nél, hanem MS SQL-ben is, ezt pl shrink/reorganize tudja eltüntetni, pl az SQL 2005 Management Studio-val.

Nem beszéltem a fizikai lapméretrõl még, ami igencsak befolyásolja az adatbázis teljesítményét (pl 100 sornyi adat hány lapon van) - pontosabban az hogy hogy sikerül a lapmérethez minél jobban alkalmazkodva tárolni az adatokat, meg az indexek fill factor-áról, ezek is befolyásolják a teljesítményt.



#38
A társalgós "nagytakarításhoz" néhány komment:
A mysql adatbázisoknak ez a nagy hátránya, hogy a kitörölt sorok után ûr marad, mivel az automatikusan növekvõ id (indexelt mezõ) mezõ mutatja meg, hogy eddig hány insert into sql parancs érkezett, azaz hány sorának kell lennie elvileg a táblának (hányszor nyomták le a submit gombot), ha nem lenne "nagytakarítás" (pl. delete from id="$szam" ").
Saját tapasztalat, amikor fórumot készítettem, be kell látni manapság jó és mûködõképes fórum nincs moderálás nélkül. Nehéz és majdnem egy hónapos munka volt. . Ugyanez a probléma jelentkezett nálam, amikor a saját honlapomon moderáltam: Link , Link , hogy az adattáblából törölt sorok helyén ûr tátong, ezt nem tudtam megcsinálni és nem is lehet, egyedül csak text alapú adatbázissal. Aki programozik, az könnyebben látja át a dolgokat.
#37
Nyilván nem jöttél rá, hogy nem csak a "sugárveszélyrõl" beszélek (bár az is mérhetõ biztosan), hanem a folyamatos, állandó, kis teljesítményû fûtõhatásról is.

A tények:

A WLAN szabvány szerint ( Link ) 2.4 GHz-en ad.

A mikro is (2.45 pontosabban). Hogy miért? Mert a vízmolekula ezen a frekvencián veszi át az egyik legjobb hatásfokkal az energiát - a testedben lévõ vízmolekula is. És tovább is adja egy igen rövid idõ után, ezért nem lehet pl vízgõzt melegíteni mikroban, mert a meleget a vízmolekula által leadott másodlagos sugárzás elnyelése adja. Ez igaz a benned lévõ vízre is, az idegsejtek pedig elég érzékenyek a melegre. Viszonylag kevés sejt kiesése is okozhat érdekes tüneteket (ld pl Huntington betegség kezdeti stádiuma). Nem azt mondom hogy pont ez pár mW fogja megfõzni az agyad, csak azt, hogy én személy szerint nem szivesen növelem a sugárterhelést (mert összeadódik), ha van más megoldás.


A teljesítményekben tényleg van 4 nagyságrend (1000 W vs. 0.1 W), de el is töltesz 500-szor, 800-szor több idõt (2 perc vs 1440 perc/nap) egy folyton bekapcsolt WLAN router közelében - ha az a lakásodban és munkehelyeden is van - ami elég komoly akkumulációs idõt jelent.

Az is biztos véletlen hogy egyes nõgyógyászok szerint terhes nõknek nem szabad a bekapcsolt mikro közelébe menni, pedig az elõírások szerint "Az üzembe helyezett készülékektõl mért 50mm-es körzetében nem lehet több a sugárzás intenzitása, mint 5 mW/cm2." , ami összemérhetõ nagyságrend a WLAN routerével, különösen ha azon irányított antenna van esetleg.

Ezek az orvosok biztos mind hülyék, hogy nem legyintenek olyan fölényesen a be nem bizonyított veszélyekre mint Te...


A rádiótelefon nem okoz rákot önmagában (és persze ilyen kutatási eredményeket eleve kérdéses hogy engednének-e publikálni), de a sok ilyen-olyan nagyfrekvenciás sugárzás egyrészt a frekvencia emelkedésével egyre jobban rombol, másrészt az emberi szervezetet kb 10-15 éve terheljük ilyen intenzitással, kicsit korai kijelenteni hogy semmilyen káros hatása nincs.

A sok mosoly meg a pökhendi hangnem helyett inkább a tényekre kellene koncentrálni és utánaolvasni, hátha egy sugárzás nem csak a rák miatt érdekes...
#36
Windows Blind 6.02 meg egy Aero téma.
#35
Semmi károssága. Az adott ponton az összes sugárzási teljesítmény kevesebb mint 1 eszköz kb. 5 méteres távolságról. Egy mobiltelefon amit szebben-kabátban hordasz vagy egy szobában vagy vele többet sugároz még készenléti állapotban is.
A név nélküli adás nem minden esetben megvalósítható. Akár névvel akár név nélkül pár dolgot betartva nemigen fogja senki piszkálni a hálózatodat.
#34
Csak 80-at?
Ejha az nemsemmi! pár jel még bírható de az a 80 jel már tényleg káros lehet!

Majd ezt a rejtett jeladás technikát én is szeretném, nincs kedvem a központban mások tudtára adni hogy nekem van routerem!
nevet
#33
5 jelet látsz, de nem biztos, hogy annyi van. Lehet rejtetten is adni nevet
Am, itt 1km-en belül kb. 15-25 eszköz van (sima és rejtett,kissebb-nagyobb jelerõsség mellett).
Öcsémnél a IV.ker 10 emeletes tetején tavaly a gyári antennás vevõmmel kb. 80 adót láttam.
#32
Sõt a rádiótelefon teljes bizonyossággal rákot okoz nevet mint ismeretes nevet
Rádiótelefon max 2W-al ad. Az agyadtól 1-5 centiméterre. A WLAN maximálisan engedélyezett adóteljesítménye 100mW, ami huszada az elõzõnek. Másképpen: több mint 1 nagyságrend különbség csak a kisugárzott teljesítményben. Arról nem is beszélve hogy nemigen szokott az ember úgy aludni, hogy a párnája alatt egy bekapcsolt WLAN eszköz van. A mikrosütõ vs wlan hasonlat, na ne. Azon kívül hogy jól hangzik eléggé sántít nevet Mobil 1,8 és 1,9 GHz valamint radarok is mennek a 2G körüli sávban.
Ennyit a "sugárzásáról" nevet

70m UTP jó helyen 3-4eFt máshol 4-7eFt.

sebesség,stabilitás,vihar,köd:
Vihar,esõ,köd NEM befolyásolja jelentõs mértékben. SÕT ködben néha és néhol erõsödés is tapasztalható jelentéktelen mértékben. Amit nagyon nem szeret: az antennára kicsapódott ÉS odafogyott vizet.
Nyilván a távolság növekedésével csökken a sebesség, DE:
- ez nem feltétlen jár a stabilitás csökkenésével
- nem torrentezni szeretne 100Mbps up/down sebességgel, az 1M is bõven elég (sõt lehet eleve csak ekkora ADSL-lel rendelkezik)
- minimális plusz kiadással nagyságrendileg nagyobb távolság hidalható át mint 70m akár nagy sebesség melett is.

Bocs, hogy hosszú voltam.
#31
Huhh! 5 jelet fogok amibõl az unokatesóméra tudok rácsatlakozni. Plusz kettõ aminek jó a jelerõssége! Lassan novemeber óta - onnan tudom hogy a notebbok állandóan kijelzi. Kitudja mióta mikróznak engem!
hány
#30
AMD-t ne! Egy rakat ...., én jól befürödtem vele! Azokat a pár perces viharvadász videókat órákig rendereli!
duhos
Midenképp intelt javaslok. A méretét azt viszonyísd ahhoz hogy mit szeretnél vele kezdeni!
nevet
#29
A proci a hirdetésben AMD X2 5000+, 2.6 GHz-en megy. És nem érdemes megvenni, az intel procik ma (sajnos vagy nem sajnos, izlés szerint) szinte minden paraméterükben jobbak azonos ár és/vagy órajel mellett.

A proci maga:

Link


A hirdetés "megfogalmazása" miatt nem venném meg...
#28
Ja, csak nem érdemes vidám vidám vidám

és az átlátszó ablaktetõk? melyik modder ez ?
#27
Windows Live Mail-t le lehet tölteni vidám
#26
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#19 - 2008-05-27 22:15:46)

Elfogadnám nevet és még az ára is türhetõ laza bár az 5ezer lehet hogy csak 500száz beteg
#25
Áthelyezve innen: Meteorológiai társalgó (#18 - 2008-05-27 22:11:23)

Ilyen gép létezik?
Link
5000 Mhz az nem túlzás?

(Lehet, hogy nem ide kellett volna.)
#24
Azért számíts a sebesség (és a kapcsolat stabilitásának) jelentõs (akár négyzetes vagy exponenciális) csökkenésére a távolsággal + arra hogy viharban, ködben, hóesésben is meg fog változni a jel erõssége.

Én megkérdezném a helyedben, hogy mennyibe kerül 70 m UTP kábel (100 m-ig lehet erõsítés nélkül használni) és azt vezetném oda a cucchoz.


Már csak azért is, mert a wireless cuccok 2.4 GHz-en mennek, ami pont a mikro frekvenciája, annak egészségügyi hatásait meg ismerjük. Nem biztos hogy egészséges folyton egy (kis teljesítményû ugyan, de akkor is) bekapcsolt mikro sugárzásában élni.

#23
És felhekkelted rá a windows mailt az outlook express helyett ? nevet) vagy csak ikont cseréltél?
#22
Windowsra az AppServ (vagy AppServer, nem emlékszem) nevû cucc jól felmegy, Apache 2.2 + MySQL 5 + PHP 5 combót telepít.

A PHP 5 és 4 közötti különbséget nem mindenhol használják ki, programozni a 4-ben is megtanulhatsz.

A MySQL-ben van néhány egzotikus dolog, de a google mindig segít nevet)
#21
Szívesen. Szólj ha meglesz, segítek ha kell. Alapvetõen nem túl bonyolult beállítani, de van pár dolog amire jó odafigyelni.
#20
Rendben!
Elõreláthatólag a nyár közepén beinvesztálok egyben. A beállításainál majd segítsél! Most már többet tudok errõl a routerekrõl!
Köszönöm a segítséget!
#19
Miért lenne gond ha látják, hogy létezik?
Wep és társait el lehet felejteni extra könnyen törhetõ.
Ha nincs a környéken valami "agyonütnivaló" hekker(ke) akkor a MAC szûrés csodákra képes. Alig terheli a routert, ráadásul az idegen wireless kiszolgálókéréseket nem engedi. Ellentétben egy simán beállított WEP-el. Esetleg titkosítást is be lehet kapcsolni, de nemsok értelme van.
#18
Krisz kérdésére bõvebben válaszolok. Php nem könnyû, rengeteget szenvedtem vele, míg eljutottam egy olyan szintre, hogy egyedül boldoguljak. Php 24 órát ajánlom, majd belinkelem és le tudod tölteni. Fontos, hogy kiépíts egy webszervert fejlesztõi célból a laptopodra (apacs2 + php5 az alap!!!), mert másképp nem fog menni. A mysql kiépítése nem sikerült a gépen, mert nem vitte végig soha sem a konfigurációt, de a php az alap! Na majd a legközelebbi metnet talin megcsináljuk és fogsz tudni programozni elõbb utóbb olyan szinten mint én. Sok nehézséget és fáradságot okozott, de megérte. Egy hónap alatt megtanultam fórumot, logint írni, sõt moderálást is készítettem már, ami megállta a helyét, így most már elég jól ismerem a mysql-lel kapcsolatos függvényeket is és tudom használni is, adatbáziskezelést is megtanultam az extra szerverén, táblákat tudok létrehozni, új mezõket létrehozni stb. Mindez nem volt könnyû, megjegyzem sok programozó botlott bele a problémákba és a kilábalás bizony nem könnyû feladat. Nos így van ez rendjén.
#17
Na azért nem is rosz az a hatótáv! Talán még 70 métert is elér három falon át. Na akkor nézek nagyokat ha a pajtában a készülõ internetes idõjárás rendszert wirelessel is megtudom oldani. Az fain lesz!

A Belépési kódot géprõl megtudom változtatni gondolom. Azzal nem lesz gond.

És az nem baj hogy ezt mások is látják? Ezt a hálózatot?
#16
Max azt tudom elképzelni hogy feltörték és firmware-t cseréltek rajta.
Hatótáv: saját antennával nyyílt térben 50-500m kis (akár házi barkács) antennával 200-800m nagy (akár házi) antennával 1-3km parabólával 3-7km extrém esetben 10-30km laza
Zárt térben jóval kevesebbet tud. De téglafalon simán átmegy.
Azzal kezd, hogy az alap belépési jelszavát változtasd meg lehetõleg angolul értelmetlen szóra. Bár az a legjobb ha a jelszó másnak csak zagyva karakterhalmaz.
#15
Unokatesómnál nemmûködik - rendetlenkedik - aztmondta hogy bekapott valami vírust neten keresztül. Persze ott 8000Ft-os dolgoról volt szó nem 17000Ftosról. Bár lehet hogy a linuxal lehet a gond. Végülis mindenképp kell egy - a két gép miatt! Szóval. Kíváncsi lennék mekkora a hatótávja. 100méter? Mikor holdfogyatkozás volt akkor a szomszédból húztam a netet - onnan viszont két vastag fal és jó 20méter volt a távolság! Pedig az nem egy komoly darab!
#14
öööö, milyen vírusra gondolsz? Routereket nem vírussal "szokás" feltörni. Biztosan tudja kezelni, de lehet csak PC-n keresztül. Ha így van akkor is odarajzolják.
Am, tényleg nem gagyi kategória, tud jópár dolgot.
#13
Húha - erre gondollom vigyázni kell nehogy elkapjon egy vírust!

Oda van rajzolva hogy webkamera - aztán össze van kötve vele. Lehet hogy tudja kezelni.

Szerintem ez nem egy gyenge router! Már csak az árából ítélve sem! Azonkívül látom hogy még mennyi mindenre lehet egy ilyen jó! Azthittem csak netet lehet vele megosztani. De ezekután! vidám
#12
Link
Ami biztos:
-USB megosztást tud. Vagyis a routerre kapcsolódó gépek meg tudják osztani a router USB portjára kötött eszközt. Külön megemlítik a HDD-t amit aktív PC nélkül is tud kezelni, akár ftp szerverként is.
-IP telefon és A/V alkalmazások PC nélkül. (szerintem IP A/V-t értenek alatta)

Kérdéses:
-ezek a funkciók kivülrõl is elérhetõek-e
-wecamot le tud-e kezelni (nyomtatót biztos nem) PC nélkül.

A routerekben általaban mini Linux kernel fut. Ez (elvileg) le tudja kezeni a szabványos vagy nagyon általános driver-û eszközöket. Ugymint: HDD, pendrive. A többi eszközt általában csak USB megosztáson keresztül tudja kezelni (vagyis PC kell hozzá)
#11
Hm... Webkamerával nem lehet ezt megoldani? Az ip kamera tényleg nagyszerû - de nekem legalább 1024x768-as felbontású kell. Egy IP kamera ezzel a tulajdonsággal több százezer Ft is lehet.

Néztem egy jó webkamerát ami jóval meghaladja a kívánt felbontzást és 8000Ftba kerül.

Az Asus WL-500G Premium Routeren van usb csatlakoztatási lehetõség. Azért gondoltam azt hogy talán összeköthetõ - és üzembe is lehet helyezni.

Megodlható ez?
#10
Ha IP akkor RJ45-nek lennie kell rajta. Kivéve ha wireless kacsint
#9
IP kamera? És annak milyen kivezetése van? Nem az a kalsszikus viharvadász kamera? Fényképezõgép - tok - lefagyásgátló - újraindító stb. ?
#8
Egyszerû ezüst asztaltéma, plusz néhány kiegészítõ - ami egy meteorológus fan-nak kell! Link
nevet
#7
IP kamerával biztosan.
#6
Üdv! Érdeklõdnék errõl a routertípusról: Asus WL-500G Premium
USB kimenet van rajta.

Égképfigyelõ kamerához kéne! (plusz a két géphez...)
Lehet ezzel vezérelni egy vagy akár több webkamerát? - Közvetlenül az internetre töltse fel "pc" közbeiktatása nélkül a képet. Megoldható ez?

Köszönöm a válaszokat!
#5
Jó reggelt! Mikor lehet vizsgázni belõle? laza
#4
Kezdésnek íme:
Link
#3
Ha már informatika itt egy agyig tuningolt Xp(enyém) laza
Link
#2
De jó ez a fórum.
Akkor lenne is kérdésem: Tudna valaki php szerkesztéssel kapcsolatos oldalakat ajánlani, mert meg szeretném tanulni azt is.
#1
Jó az új metnet, telefonról vagyok, remélem ez az infós fórum.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-21 13:52:02

Budapest XIII. - Gyöngyösi utca

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.