2024. november 23., szombat

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#20906
Szia! Ez egy kis alkalmazás Windows 10, 11-re, MS áruházból lehet letölteni, csak rá kell keresni. Nem ingyenes, 875 ft-ot fizettem érte, de megérte.

beillesztett kép

#20905
Szia! Ezt az információs ablakot hol lehet megnézni? Én nem találtam a mobil appban és a webes felületen se.
#20904
WH-2080
#20903
Milyen műszerről van szó?
#20902
Sziasztok! Weather display programmal tudok feltölteni az oldalra? Régen, ha jól tudom lehetett. A feltöltő link az Heavy weather programhoz van.
#20901
Próbálok jobb elemet keresni.
#20900
Központ állomás nélkül nem fog menni.
#20899
Ismeri valaki ezt a csapimérőt?

Link

Központi állomás nélkül is gyűjthető adat róla, esetleg telefonon / szgépen?

Köszönettel:
Kiss András
#20898
Nekem 6 hónap alatt lement 82%-ra, szóval nem normális.

beillesztett kép

#20897
Kérdésem volna hogy van-e valakinek felesleges ilyen szélkakasa eladó! Ha igen kérlek írj. Van neten is de bődületes hülye árakon.




beillesztett kép

#20896
Jó kérdés, nálam a térerő két max három csík.
#20895
Nekem szokott olyat csinálni, amikor csak 1-2 csík a térerő, hogy az elemtöltöttséget nem egyformán jelzi, van amikor full zöld, pár napra rá már csak félig-háromnegyedig zöld az elem ikon. Nem lehet, hogy a gyenge térerő miatt nem olvassa ki pontosan a töltöttséget?
#20894
Kapom a levelet és látom is a töltöttséget is.
 

beillesztett kép

#20893
Nem hiszem. Én most nyáron cseréltem először, két év után. Azt is mutatja, hogy lemerült, vagy csak nem kommunikál?
#20892
Szerintem nem. 
Én úgy emlékszem  (bár nem emlékszem pontosan) évente vagy ritkábban szoktam.
#20891
Sziasztok, a netatmo kültériben két havonta kell cserélnem az AAA elemeket. Ez normális?
#20890
Néztem a videódat a légszennyezésmérő egységről. Hamarosan szeretnék építeni egyet a II.-es pont szerint. vidám 
Természetesen lenne hozzá Taki árnyékoló. nevet 

Még így a tél folyamán összeszerelném. Kár, hogy kicsit előbb nem sikerül, mert most van az, hogy maximum tűzerővel fűtenek. vidám 
#20889
Köszönjük szépen! Jó lett! nevet
#20888
Bocs, most én baftam el. Javítva!
#20887
Sziasztok!

A légszennyezettség mérők közül 24 db leállt. Egy héten belül másodszor történt ilyen. Mi lehet a probléma?
#20886
Max a feléért meg lehet oldani mindennel együtt. Kűggyé mán privátba’ egy pontos helyet kacsint
#20885
Van,igen.
#20884
Áram van?
#20883
Hello!

Hát igen nekem is egy pce-fws 20 van már vagy 10éve kinnt. Szélsebességen kívül mást nem cseréltem. Szélkakast kéne egyet szereznem tarcsiba.
A davis műszer így most kb használhatatlan gondolom. De inkább írj privátban kérlek majd ne szemeteljük szét a topikot. Telefonról nem tudok privit írni. Köszi.
#20882
Szia!

Igen. Az történt, hogy egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy az esti óráktól kezdve a beltéri egységről eltűntek a külső adatok. A kinti egységben lévő -amúgy lítium elem- nagyon gyorsan lemerült mindig. Nappal volt adat, mert a napelem dolgozott. Ezen kívül volt benne egy háttértároló is, ami a napelemről még sötétedés után is szolgáltatott energiát, de azt is hamar kiürítette. Elvittem műszerészhez, kiderült, hogy zárlatos.
Arról a részéről van szó az állomásnak, amibe a kültéri szenzorok kábele csatlakozik be, és ahonnan aztán vezeték nélküli kapcsolattal továbbítódnak az adatok a beltéri kijelzőre.

Annak idején 86000 Ft-ba került volna a kültéri gyűjtőegység pótlása, ebbe már nem ruháztam be. Ha jól számoltam, 5 évet bírt az egész. Egy WS jóval tovább megy, egy csúcskategóriától, -mint a Davis- többet vártam. De az is lehet, hogy csak jó a marketingjük. Ami még bosszúság volt, hogy a TH szenzora sem egy nagy dobás, a szélmérő pedig hamar csapágyas lesz, tehát szorul, kis szélnél nem mér. Komplett újat kell venni helyette, ami megint egy zsák pénz, meg úgy minden alkatrész hozzá. Ennyiért hazai fejlesztésű automatát is vehettem volna már.

Így aztán úgy döntöttem, nem kísérletezem tovább. Másik műszert azért sem vettem, mert a lakásomtól messze van a mérőhelyem a szántóföldünk közelében, távadós műszer szóba sem jöhet. Ez hátrány, előny viszont a nyílt mérési helyszín.   (a Davisben ez az egy volt jó, hogy nagy a hatótávolsága). Jelenleg egy német kézi, digitális min-max hőmérőm van (Greisinger 1710), amiről naponta kétszer leolvasom a szélsőértékeket. Egy 2"-os oszlopra van felszerelve a tányéros árnyékoló, valamint egy szigetelt, műanyag szekrény , amiben a kijelző rész található. Nem sok, de házi mérésnek megteszi. Előnye, hogy nagyon pontos, és gyorsan reagál a hőmérséklet-változásra. Hátránya, hogy nincsenek tízperces adatok, ki kell menni, és le kell olvasni minden nap, akár szakadó esőben is, valamint törölni a napi min-max-ot. De, ha belegondolok, régen is így volt, mikor még nem voltak automata állomások. Ugyanakkor élvezetes is előhívni a napi adatokat, és mivel ki kell menni hozzá, így egyúttal észlelni is lehet a pillanatnyi időjárást.

Amivel még kiegészül a "mérési program", az a csapadékmérés Hellmannal, és a radiációs minimum, ehhez hagyományos, alkoholos minimum-hőmérőt használok. Mivel ennek a hőmérőnek halála, ha sokat hurcolják, megszakadhat a kapilláris, -és nálam nagy a távolság a mérőhely és a ház között-, így a nappali tárolását valahogy meg kellett oldanom. Leástam egy csövet a talajba, és nappalra oda engedem le a hőmérőt, hasonló módon, mint a mélységi talajhőmérők esetében. Fontos védeni a sugárzástól, mert ha egyszer is kinnfelejti az ember, felmelegszik, és a benne lévő alkohol kicsapódik,  a valóságostól pedig alacsonyabb értéket fog mutatni.
#20881
Hali! Megkérdezhetem hogy mi történt a műszerrel?
#20880
Sziasztok!

Régóta szeretnék egy időjárás állomást a 210 méter magas dombtetőn lévő gyümölcsösömben, az a helyzet,hogy internet nincs,illetve van egy másik terület ahová most kamerát is fogok szerelni,ott lehet,hogy megoldható lenne a net. Milyen állomást ajánlotok,ami nem 200 ezertől kezdődik mint a másik oldalon,illetve  ha nem a netes területre raknám, hogy lehetne megoldani,hogy megjelenjenek az adatok nekem otthon? Mert a fagyvédelem az elsődleges szempont nálam,tudni szeretném tavasszal,hogy ha gond lenne,mikor induljunk ki a területre védekezni.  
#20879
Jupii! Nagyon szépen köszi! 
nevet 
#20878
Javítottam tegnap, mostmár csak a kinti eszközöket veszi figyelembe. nevet
Köszi a jelzést.
#20877
Bal felső oldalon nem változott semmi. A grafikon továbbra is stimmel. Viszont az új Netatmo felvételénél nálatok a fülön ottvan a Nyárii opciója. Azt nem lehet kivenni?

Sajnos a térképen a fals adat jelenik meg. Kérlek töröljétek és tíltsátok is le addig az adatfolyamot, ameddig nem sikerül ezt megoldani.

A kiegésztő modul termosztátjáról nem is szólok.  szegyenlos
#20876

beillesztett kép

#20875
Az baj, mert arra az egységre a tél és a temperálás miatt nagy szükségem van.

Nem tudjátok szétválasztani, hogy mi az amit leolvasson az oldal?
Időképen szerintem kimoderálták, de nekik is írtam, hogy baj van.
#20874
Tapasztalat az, hogy az új beltéri egység bekavar és nem fog működni akkor az adatfeltöltés rendesen. Nálunk összeakad, időképen meg sem jelenik a hőmérsékleti adat.
Link
#20873
Ezt miért csinálja??? 
Igen vettem egy beltéri kiegészítő modult hozzá, amivel a kiskonyhánk hőmérsékletét felügyelem. 

Ráadásul instabil mert még pakolgatnom kell az optimális jelátvitelhez.

#20872
Szobát mérsz?:
Link
#20871
Rendelt mostanában valaki Netatmo-t? Eléggé nagy hiány van az eszközeikből. Harmadik weboldalon próbálok kiegészítő beltéri egységet vásárolni, de egy hete várok a termékre. 
zavarban 
Ha valami csoda folytán megérkezik az eszköz, akkor tuti, hogy pakolgatnom kell az egész szettet, a jó jel érdekében. Sajnálni fogom a szobám adatait.
vidám 
#20870
Valami szerver hiba vót...
#20869
nálatok nincs meghibbanva a netatmo?
 beírom a helyes email címet és jelszót aztán azt kapom hogy hibásduhos
#20868
Én is pakolgattam eleget, és azt hiszem kimaxoltam a lehetőségeket. vidám

beillesztett kép

#20867
Köszi
#20866
Én mindig letöltöm a méréseket és kimásolom őket egy saját excelbe, ami rögtön számolja min-max-ot, átlagot, jelzőnapokat stb. Úgyhogy engem nem zavar a 0-24 h-s intervallum.

A csapadéknál meg fejben számolom át, hogy ami reggel 8 előtt esik az még tegnapi csapadék, aztán ezeket is átírom excelbe. 

A csapadékmérő alján van egy menet, azt hiszem 6-os csavar való bele, rácsavarod pl egy deszkára, azt meg egy oszlopra és kész is. Gyárilag is van egy konzol, ami szép dizájnos, de szerintem drága. Link 
#20865
Adnak hozzá egy rögzítő bilincset, amivel hozzá tudod fogatni egy oszlophoz. Két AAA elemmel működik, mint a kinti hőmérő.
#20864
Kb. két éve írtam a Netatmo supportnak, hogy jó lenne ha beállítható lenne a nap kezdő időpontja. Azt írták, jó ötlet, továbbítják  fejlesztők felé...
Egyébként programból lekérdezhetőek az adatok, én csináltam egy kis alkalmazást, ami kiírja az utolsó 3 nap Tmin, Tmax, csapadék adatait a megfelelő időtartamra számolva (06-18UTC).
#20863
A csapadék mérőt hogyan lehet 1 m magasra rögzíteni?
Az is két elemmel működik?
köszi
#20862
Megnéztem 0 -50 fok a mérési tartománya a beltérinek.
Hosszú iterálás után talán most jól érzi magát.
Én arra szeretnék rájönni hogyan tudnám a napokat 0-24 helyett 19-19 intervallumra átállítani.
#20861
Nekem is Netatmo van, a beltéri és a kültéri egység távolsága 34 méter (ezt precízen kimértem) vidám Én áprilisban üzemeltem be, elég sokat pakolgattam a beltéri egységet, bent a házban, hogy jó helyen legyen, ami biztos, hogy laptop, számítógép vagy tv-től messzebb kell rakni. Végül a beltéri egység végső helye a szekrény teteje lett. nevet Még ezután is az első napokban ide-oda raktam 10-20 cm-eket, végül ezt meguntam, de szerencsére nincsen emiatt kimaradás.
Egyébként eleinte nekem sokszor 2 csíkot mutatott, főleg a csapadékmérő, a hőmérős pedig 3 csíkot, aztán azóta mindig változott, a napokban már láttam olyat is, amikor mindkét egység 4-4 csíkot mutatott a honlapon, mostanában már inkább a csapadékmérő mutat többször 4 csíkot. Egyébként érdekes, hogy a honlapon egy 5-ös skála van, a mobilon meg egy 4-es skála.
Végül a külső és a belső egység között, egy fal illetve két diófa lombkoronája van. Májusban mikor még kevés volt a falevél akkor gyengébb jel volt, mint most nevet 

Egyszer volt egy másfél vagy két órás áramszünet a nyáron, ez idő alatt mért hőmérsékleti adatok sajnos elvesztek... Csapadék akkor nem volt. Ha a Wi-Fi-vel van gond, akkor szerintem nem veszik el az adat, de 10-20 percnél hosszabb Wi-Fi kihagyásom nem volt.

Érdekes még, hogy a mérő ugye 5 percenként mér, de az adatok a honlapon vagy a mobilon csak 10 percenként frissíthetőek, ebben nem tudom mi a logika... Ha lehetne, akkor legalább 2-3 perces mérésközt állítanék be neki és mindig lehessen frissíteni. Emiatt van az is, hogy itt a metnet grafikonokon, naponta van sajnos 1-2 szakadás.
#20860
Párába, ködbe előbb döglik meg valósszínűleg.
#20859
Vajon ha a beltéri egységet is kiteszem a házon kívülre nem döglik be a fagyos időben ?
#20858
Igen, a hatótáv sajnos nem túl jó. Kell játszadozni az elhelyezéssel, nálad az alábbiak alapján talán segítene, ha nem az üveg, hanem csak fal lenne a két egység között.
#20857
lazanevet

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2024-11-23 11:18:12

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

5.9 °C

31502

RH: 42 | P: 1023.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

130918

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 41. sorozata

MetNet | 2024-11-02 11:38

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 41.