2024. szeptember 23., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#641276
Azért azt az oldalán sérült halacskát meg kell főzni, ugye?
Szép nyarat még, most jön a java... laza
#641275
Azért szerintem idén nem panaszkodhatsz. 
Se Te, se Nano, sem a többiek.
Én még ilyen elképesztően csendes évet nem láttam ( legalábbis most július végéig nézve ), mint az idei.
Kis túlzással mondva még a tavaszi szelek is elmaradtak, pedig azok minden évben jönnek menetrendszerint, több viharos vagy erős viharral tűzdelt helyzettel.
Idén január végén, február elején volt egy próbálkozás, de hamar dugába dőlt. 
Hónapok óta ( megint kis túlzással ) szinte semmi dinamika nincs, idejét nem tudom mikor jött olyan front, mikor korrekt előoldali és hátoldali szélvihar is van, mellé persze sok csapadék. Nekem április rémlik. 
És természetesen ennek majd az lesz a vége, hogy a hosszú dinamikátlanság után ha majd dinamikusra fog fordulni a légkör, akkor csőstűl jönnek majd a szélviharok.
És tele lehet hányni a fórumot, hogy okádék bazsa, stb.  laza
#641274
Na igen. Én is valamikor október végére, november elejére várom az évszakváltó hidegfrontot. nyelvnyujtas kacsint Aztán megkezdődik a 6 hónapos ősz / késő ősz / kora tél / télutó  / tavasz mix. nyelvnyujtas 
#641273
Tegnap behúztuk a 18. hőség napot a hónapban, a napi hő ingás kereken 20 fok volt ( 32.5 / 12.5 )
A jó hír hogy már tíz napja zsinórban landol a Tmin vastagon 20 fok alatt így egyelőre jól fel tud frissülni aki, ami akar.nevet
#641272
És az majd talán már az "évszakváltó" is lesz egyben!kacsint
Az augusztust, szeptembert meg csak túléljük addig valahogy.  laza
#641271
Itt 25.4 volt a Tmin végül, jelenleg pedig takt 33 fok
#641270
Hűtőt, klímát kikapcsoltad ugye?
Nálam duplája lesz a villanyszámla, mint májusban.szomoru A gáz csak 4 m3/ hó.
#641269
Arra szerintem még várhatunk egy ideig. Pedig nagyon kellene már a csapadék.
#641268
Alig várom már az újabb hidegfrontot, ami jelentős felfrissülést és bőséges csapadékot hoz az ország nagy részére, sokfelé látványos zivatarokkal és mindenféle érdekes időjárási eseményekkel. nyelvnyujtas 
#641267
Sylvester.93-nak adott válaszodban szóba hoztad a balkáni genetikát. Mivel 1 héttel ezelőtt jártam arra, röviden leírom, amit laikus szemmel láttam.
A Vajdaság területén, valamint Újvidék és Belgrád között 4-5 nap leforgása alatt nagyon sokat romlott a helyzet. Amikor mentünk odafelé, az a rész még viszonylag jól nézett ki, amikor jöttünk haza, akkor már nagyon kezdett lesülni a táj.
De igazából nem is erről szeretnék írni, hanem inkább Közép - és Dél - Szerbiáról. A Belgrád utáni dimbes-dombos, majd középhegység jellegű vidéken határozottan látszódnak az általad is említett jelenségek. Pontosan nem tudom, hogy a szárazság, a perzselő napsütés, vagy a kártevők okozzák (talán együttesen), de eléggé ramaty állapotban vannak az erdők. Ez a helyzet az autópálya lehajtója után, Cacak nevű települést követően csúcsosodott ki. Teljes hegyoldalak vannak lesárgulva, bebarnulva, vagy éppen már lekopaszodva. Hasonlóval én még nem igazán találkoztam. Utána magasabb hegyek közé érkezvén a helyzet elkezd javulni, de még Zlatibor előtt, Uzice városánál is elég megviselt a flóra. Zlatiborban aztán már igazi alpesi jellegű tájra értem. Utána még jött egy alacsonyabb rész a montenegrói magashegység előtt, itt szintén komoly szárazság jeleit láttam. Montenegró hegyei közt kacskaringózva viszont igazi oázisban éreztem magam, odafent még semmi jele annak, ami idelent tarol. Itt egyébként átutaztam egy Zabljak nevű kisvároson. A feleségemnek megfogadtam, hogy addig nem vagyok hajlandó feldobni a talpam, amíg oda nem viszem el télen pár napra olyan időpontban, amikor a Balkán déli részét megszórja egy mediciklon. Lelki szemeim előtt láttam, ahogy leesik 2 méter hó 1-2 nap alatt arrafelé. Át akarom élni, nincs mese! nevet
#641266
Hála a magasságosnak nem vagyok otthon, 25,9 fok volt a minimum Bohócbeteg
#641265
Szép napot Mindenkinek!
Már 30 fok van, derült, szélcsend. beteg
#641264
Úgy néz ki tujáim végleg megadták magukat. Elmentünk nyaralni, mire visszaértünk mindenfelé pusztuló tuják és a fűzfám is siralmas állapotban. 
Ezt a fajta hosszú száraz forró periódusokat sok növényfaj nem fogja bírni. Biztos nem áll meg majd a tujáknál...
Közben nagyokat ugrál a T. Hamar meglett a 29°, majd visszament 28-ra, most megint kilőtt 30,5-re
#641263
Úgy néz ki augusztus első hetei  is hőhullám telnek szegyenlos
#641262
Mit írjak a következő hét időjárásáról,hogy pozitív legyek?
Hmmm. Igazi gyümölcsérlelő meleg lesz sok-sok napsütéssel.
Szuper strandidő várható.
#641261
És már a 29 is megvan szomoru
Itt nálam. Egész pontosan 29,1°C
#641260
Győr-Likócs
5:30- 18 fok
8:00- 28 fok
Klasszik déli szeles bemelegítés.
Mondjuk az Alföldön ment ez szél nélkül is.BohócBohóc
#641259
Köszönöm szépen a részletes és érdekes választ! nevet
Ha legközelebb Orosháza és Szentes között utazom, akkor igyekszem majd úgy indulni, hogy legyen időm néhány fotót csinálni. Ezen a részen vannak olyan szakaszok, ahol az ember azt érzi, mintha ez már egy másik ország lenne. De Kakasszék, Székkutas, illetve Kardoskút környéke is meghökkentő lenne az északon, illetve Dunántúlon élő emberek számára.
Kb erről a részről beszélek:

beillesztett kép

#641258
Így reggel még szépen kilőtt a T itt is, már most meleg van, de 3-4 óra és beröffen a jó öreg Ény-i.
Vizuális esemény sajnos továbbra sem várható, de legalább délkeleten lábasmeleg lesz.. a növényzet ezt biztos kiváltképp imádni fogja, mégha persze nem is lesz majd' 40 fok a T/Td különbség.

beillesztett kép

beillesztett kép

#641257
Na akkor lássuk a mai újabb semmitérő, száraz, húgymeleg bazsalikommal töltött lófarok "frontot"...hány
#641256
Tél és a nyár találkozása a Glacier Nemzeti Parkban. Medvét nem láttunk, minden mást igen vidám

beillesztett kép



beillesztett kép

#641255
Hát igen, és mindamellett, hogy a videóban vannak korrekt állítások is, sajnos hasonló fals kijelentésekkel-következtetésekkel is találkozni benne bőven, amivel éppen agyoncsapja az egész hitelességét. Kezdve azzal a többször is elhangzott az a már mások által is hangoztatott marhaság, hogy ez volt életünk leghűvösebb nyara, ami még akkor sem lenne igaz, ha a címhez hasonlóan elétette volna a hátralévő szócskát, de anélkül meg már önmagával is ellentétbe kerül, hiszen az elején mondja, milyen hűvös nyarakat élt át az 1970-es, 80-as években. A grafikonoknál meg egy korábbi átlagértéket hasonlít egy lokális minimumhoz, ami megint csak nem korrekt statisztikai módszer (a fagyos napok csökkenése és a hőségnapok/kánikulai napok növekedése persze úgy is bőven kijön, de az arány más).
Viszont mivel vannak azért benne hasznos információk is, mint pl. az időjárás-módosításos konteók cáfolata, egyelőre magát a videót nem töröltem, csak a "csapkodó" kommenteket, de ezek mellőzését a továbbiakban mellőzzük!
#641254
A  képet  árnyalja  a  kénháztartás  borulása.  A  légkörben  lévő  ammónium-szulfát - a  stratiform felhőképződés  alapanyaga -  legalább 40%-ban  biogén a  légkörben. Ez  az  algák  áltak  pörgetett kén- anyagcsere  folyamat  a  légkörben  a  dimetil-szulfoxid  ciklus.  Talán  a  nitrogén  geokémiai  ciklusánál  kisebb  teratonnákról  beszélünk,  de  mivel  itt  csak  kondenzációs  magok  alapanyagáról  van  szó,  talán  ez  a pár  teratonna  is  számít...
 Ez  a 40% így  volt  még  abban  a  korszakban  is, amikor  vizsgálni  kezdték  a  dolgot  kb. 35 éve, vagyis  bőven egy  iparosodott  korszakban  már.  Vallom,  hogy  előtte  még  hangsúlyosabb  volt  a  biogén  kénforgalom. A  dimetil-szulfoxid  "anyagcsere"  irodalmát,  ide  a  Bioszférába  fölreferáltam  Nektek  még  2015 -ben,  az  antarktiszi  algamezők évszakos  albedo  növelő  hatásáról (Cox et al.),  a  DMSO  1978-as  felfedezéséről (Andreae, Lovelock,  et  al.), a  korallok szulfát (DMS)  kibocsátásáról - mennyiségi  és  biológiai  leírással - stb., esetleg érdemes visszanézni.
A  tengeri  olajtermelés, hajózás  szennyező  hatása  éppen  a  felhőképzést  segítő  sekélyvízi  algamezőket és  a  korallzátonyokat  veszélyezteti  legjobban. Ezért  aztán  méginkább  a  tenger  fölött,  és  a  tengerpartokon  hullik  vissza  a tengerből  kipárolgott  csapadék,  nekünk  szárazföldieknek  csak  a  konvektív  erőlködés marad.  - világszerte.  Hiába  párolog  jobban  a  tenger,  ha  a  szállítással  - stratiform  felhőtakaró  híján - gondok  vannak...
A  felhők  energetikája  is hiányzik (halmazállapot-váltások tárolható,  szállítható  hője)  a  légkörből,  ezért  aztán  a  régiós széljárás  is  változik.  Ismét  csak  szállítási  gondok... Ha  a  felhőalap  is  följebb  kerül -mert  pl. petrol - párák  dobják  meg  azt  a  kitevőben  lévő  "k"  együtthatót - akkor  az  üllő  is közelebb  van,  a  zivifelhő  működési  tere  beszűkül,  dögcsepergés... száraz  zivatar
A  jégképző  magok  szintén  biogén  alapúak (pl. talajszemcsék  csak  akkor  válnak IFN-né,  ha  azokon  gombafonalak,  zuzmótöredékek  vannak  feltapadva.) Baktériumok  stb.  is  segítik,  hogy  -40 C helyett,  a  hókristály - képződés  már -5  C-nál  elindulhasson...  ha  van  belőlük  elég. 
A  mérsékelt  éghajlat  egy  biológiai  rendszer  terméke.  Most  azt  látjuk,  hogy  a  nyers  fizika  hogyan  veszi át  az  uralmat  világunk  fölött.
#641253
Köszönöm a jó kérdést, ígérem holnap érdemben válaszolok ránevet...mára elég ennyi belőlem, mert még felkerülök az inváziós listára, de hát most van az ideje, hogy kissé újra képbe kerüljünk a téren,....
#641251
Nem cél az elképedtetés, ez a valóság...sajnos nálunk látni kell, hogy az "erdők a mi gleccsereink"...én örülnék a legjobban, ha ezt se nem látnám, se nem kellene írni róla. De az jó és fontos, ha van iránta érdeklődés ás minél többen tisztában vagyunk az erdeinkben zajló rohamtempójú változásokkal. Még, ha ez elsőre nem is tűnik fel, hiszen zöld a levél, áll a törzs, és ráadásul minden tavasszal kilombosodik. Mi itt a gond?...Kis Hazánkban nem lesz harz-hegységi, vagy thüringiai szintű, több százezer hektáros tömbös erdőpusztulás, mint ami a németek nyakába szakadt.
Elég döbbenetes a látvány és ez helyenként valóban ameddig a szem ellát.... 
Link
Ahhoz szerencsére, főleg a középhegyvidéken és a dombvidékeinken, kellően sok fajú, elegyes, változatosabb korosztályú és a németeknél messze természetszerűbb, ellenállóbb, lombos(!!) erdeink vannak. De ettől még, nagy területi szórás mellett, komoly gondok vannak. Vakarjuk ott is, ahol nem viszket...
Ha lassabb lenne az ütem és pl. Antibulvár sokkoló adatai évről évre nem egyre nagyobb anomáliákat jeleznének, akkor talán maguktól is megbirkóznának vele. Az a baj, hogy képtelenek lekövetni ilyen gyors és drasztikus átalakulást, és, hogy a klíma gyors változása "csak" egy nem biológiai alapú (abiotikus) kár ok. Alapvetően, abból eredően egész biológiai (biotikus) kárláncolatok fejlődnek ki, a baktériumos fertőzésektől, az inváziós fajok agresszív terjedésén át, pl. épp a Dél-Alföldön egyre drasztikusabb tölgy-csipkéspoloska tömeges tarolásáig.
Ez azért kocsányos tölgyes erdőben nem túl bíztató látvány, augusztusban...hervad az egész, tögymakktermés kb nulla...
Link

És nálunk is megjelent ami eddig sose volt, a keménylombos erdők tűzveszélye, lásd Jávorkút, 2022. Erre már külön szakmai figyelőrendszert kellett beépíteni az erdővédelmi monitoringba.

A KMNP igazgatója, dr. Tirják László ugyan maga is erdész, de az NP Békésben vagy Csongrád-Csanádban kisebb területű erdőkben gazdálkodik csak. Állami erdőket a Dél-Alföldön, a DALERD Zrt. kezeli. Ez alapvetően nem természetvédelmi, hanem erdészeti feladat. De az tény, hogy komoly befolyásoló tényező egy NP mindenhol, ahol a működési területén erdőgazdálkodás folyik.

Az Alföldön, a Kiskunságtól Békésig sokkal drasztikusabb a helyzet, mint a középhegységekben (egyelőre).
Alföldi erdésznek lenni, az bizony kemény dió manapság, főleg, ha az erdők felújításáról van szó.
Azért attól egyelőre talán még nem kell tartani, hogy fátlan pusztasággá válik a nagytáj és pl. a Mályvádi-erdő maradék nélkül eltűnik.
De jelenleg már egyértelmű, hogy az Alföld számos helyén, nagy területeken, egyszerűen nem lehet a zárt erdőket, aktív erdészeti kezelés mellett sem, fenntartani, legyen az akác, kocsányos tölgy, erdei vagy fekete fenyves, nyáras vagy bármi.
(Az Alföldi erdők kiterjedését sokszor alapból lekicsinylik, pedig messze nem így van. Igaz nagy részük ültetvény-, vagy kultúrerdő - megnézném, ki tudna természetes erdőt felhozni pl. a bugaci sívó homokon - de amikor még volt Állami Erdészeti Szolgálat, annak csak a kecskeméti területi igazgatósága, melynek hatásköre Bács-Kiskun, Békés, Csongrád és Csanád megye erdeire terjedt ki, 183.000 hektáron felügyelte az erdőgazdálkodást!!)  

Az Alföldön nagy részt valószínűleg a ligetesebb erdőssztyepp lesz a jövőkép, egyre jobban felnyíló (kiritkuló) erdőkkel, egyre nagyobb mozaikossággal, egyre több sztyeppesedés felé mutató folyamattal. Ez azt jelenti, hogy nagy mértékben fognak fogyni, pusztulni, száradni, dőlni az alföldi erdők, és nem fogja tudni az erdész felújítani, új erdőket nevelni, sem telepíteni. Ha csak nem sikerül megoldásokat találni, mert azért nem ülnek ölbe tett kézzel az alföldi kollégák sem...Főleg, mert naponta futnak bele eddig nem tapasztalt, újabb és újabb károsításokba. Pl. a kiskunsági fiatal fenyveseket manapság a Balkánról behurcolt, fenyőtű károsító darázslárvák zabálják fel  szó szerint, hektárszámra.

Érdemes ezt a kissé időnként talán hatásvadásznak tűnő, de szerintem rögvalóságot jelentő Szciliai körkép tudostást megnézni. Döbbenetes, hogy az a kép ami élt bennünk a sziget gazdagságáról - a citrusligetektől az olajfa ültetvényekig - ma 30 százalékban félsivatagi képet mutat.És ne higyjük, hogy a legrosszabb klímaforgatókönyvek  megvalósulása esetén nincs rá esély, hogy a Kárpát-medence közepén, az Alföld "katlanában" ez néhány évtized alatt nem következhet be....

Link       

       
#641249
Zalában és az Alpokalja tágabb vidékén is, az Őrségtől a Kőszegi-hegységen át egészen a Soproni-hegységig, kb. 20 éve kezdődött a tömeges lucpusztulás és 2012-2013 óta megállíthatatlan. Azóta folyamatos a szúkárok miatti egészségügyi letermelés. A megyében gyakorlatilag lassan, de biztosan fel kell számolni a lucosokat. Nem véletlenül vettek pl. a Zalaerdőnél 100 milliós Komatsu harveszter-forwarder fakitermelő gépeket. Ezt nem lehetne győzni fakitermelő brigádokkal. Legfrissebb helyzetjelentés, elég autentikus forrásból:
Link
Vagyis szó nincs róla, hogy "helyrejöttek".
A zalai bükkpusztulás szintén a 2010-es években indult, de ott sajnos komoly szakmai hiba volt a túlzott erélyű bontóvágások kivitelezése. Azóta komoly erőfeszítésekkel sikerült fékezni a nagy területű, látványos száradásokat és az ezzel járó végvágásokat, de a korosabb állományok romlása folyamatos. Az egykor hűvösebb, kiegyenlítettebb, csapadékosabb klíma már a múlté. Ezek a bükk alap igényei. És az a következő fafaj, sajnos, amelyik követni fogja a luc sorsát, ha jóval lassabban is. Bár ez épp Zalában nem lesz igaz, mert ott ún. extrazonális bükkösök vannak. Vagyis nem bükkös klímában élnek a kiterjedt bükkösök.  Igaz ezek illír bükkök, ahogy az egész Dél-Dunántúlon, vagyis nem északi (kárpáti), hanem balkáni eredetű genetikával rendelkeznek. Ettől függetlenül a felújításuk (a letermelés utáni fiatal erdők nevelése)  és a fenntartásuk komoly fejtörést okoz a zalai erdészeknek, legyen magánerdős, vagy állami (kb. 50-50 % az arány.) 
#641248
Klasszikus déli szeles helyzetnek köszönhetően még most is 27 fok van kint, ahogy bent a szobában is. 34 fok lett a Tmax végül, végre afrikai homok nélkül, nem azzal rossz levegővel. nevet
#641247
Nálam 21.2°C lett a hőingás, Tmin.: 11.9°C, Tmax.: 33.1°C.
#641246
Vajon mikor jönnek még a kiterjedt esők?  2022 kegyetlen évében augusztus végéig kellett várni! 
#641245
Nálam szintén. 
Ma jól felfrissült hajnalra a levegő, a Tmin 13,8 fok volt, délután viszont rendesen berobbant a kánikula, a Tmax 33,6 fok lett az egész napos derült ég alatt.
Hosszú ideje ma kerültem a legközelebb a 20 fogod napi hőingáshoz, de nem lett meg, egész pontosan 19,8 foknak adódott.
Nagy meleg ide vagy oda, a hűvös éjszaka miatt a mai közép T. 23,7 fok lett, így a havi közép T. még csökkent is egy tizedet, tegnap még 24,8 fokon állt, a mai nap végére már csak 24,7 fokon áll.
#641244
Közel 20 fokos hőingás volt ma, 14,2-ről indultunk és 34.0-ig emelkedtünk.
Ma azért már melegebb lesz az éjszaka, tippem szerint 20 fok környékén leszünk itt a domboldalban.
#641243
Kapásból én is tudok 2 helyet a salgói vár környékén (400+ m-en). Ezek 25-35 m-es fák voltak.
Az ez évi pusztulás még nincs is benne.
Hiába van nálunk hűvösebb idő, a rendkívül kevés csapadék (kb. 6 mm) miatt nagyon rossz a helyzet, ráadásul a dombokról gyorsan le is folyik (a vár környékén nagyon sekély a termőréteg a sziklák miatt).

beillesztett kép

#641241
Milyen fajta nyári alma?
#641239
Itt az udvarba már 2-3 hete  kiégett a fű, azóta szinte eltűnt, növények szenvednek, kukorica napraforgó szárad el  !!! szomoru
Tavaly ehhez képest özönvíz víz. 
Most már több mint egy hónapja nem esett eső
#641238
Tegnap jártam felétek, igaz csak vonatból láttam de brutális a szárazság, volt egy hely ahol teljesen barna volt a kukorica tábla, de egész Veszprém megyében rossz a helyzet.zavarban
#641237
Nézd meg a hozzászólásokat, rögtön az első....Novemberben már 25 cm- es hó volt és mindig csak esett hozzá, nem olvadt el márciusig, és nem emelkedett fagypont fölé a hőmérséklet....Azért ezt nehéz elhinni bár nem éltem akkor, de ez manapság szinte Szibéria területére értendő! Egyértelműen melegszik a klíma, de nagyon sokan tulzásokba esnek.
#641236
Viszont 2022-ben 3 héttel később zárták el a csapokat, legalábbis nálunk. És még hol van a nyár vége?
#641235
Takt 34,9°C, remélem meglesz a forró nap. Nem számítottam ilyen melegre, de ha ma ennyi, holnap akár 36-37 is lehet majd

Bejártam a határt, este szeretnék írni az oldalamra egy rövid helyzetképet az aszályról, majd belinkelem nektek is.

beillesztett kép

#641234
Elképesztően beteg dolognak tartom, hogy a fáklyán augusztus 7-8-9 környékén a tagok t850 ÁTLAGA 22-23 fok körül mozog és nem igazán látszik, hogy onnantól süllyedésbe akarna kezdeni.
Tudom, 10-12 napról van szó. De akkor is, a 30 tag középértéke ennyi.
Csapadék pedig reménytelen.
Mindenkinek kitartást az augusztushoz!
#641232
Még egy dolog amit már akartam említeni, hogy szerencsétlen mélynövésű almafánk még életébe nem produkált sem mennyiségileg, sem méretben, sem ízben hasonló termést, mint idén. Nem olyan rossz év ez azért..

beillesztett kép

#641231
Egyébként te mit érzel, ha egy nyári napon 30 fok alatt marad a Tmax? Fázol? Vagy depresszióba esel? Őszintén érdekelne. nevet
#641230
33 fok, élénk déli szellő, a reggeli nyugodt víz  és hűvös levegő délutánra szépen inverzére fordult, szépen fodrozta a szél Dunát, plusz persze.. (ma nekem nem volt szerencsém.) vidám

beillesztett kép

beillesztett kép

#641229
Ti vagytok ma a nyerők meg a Kisalföld.
Remélem meg lesz nálad a 35 fok.
30.3 °C
#641228
Kábulat megint Szegeden. Uv. a maxon, dobálja le az ezüstös réteget a kocsi üveg letakaró. A motorom ponyva rögzítő müa. csipeszek durranak le, szétszedte az uv.
Takt: 30,3 fok.szegyenlos

Utolsó észlelés

2024-09-23 07:06:35

Kõszeg

9.3 °C

RH: 90 | P: 1014.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

128962

Hírek, események

Szélvihart hoz a Dunántúlra a mediterrán ciklon

Szélsőségek | 2024-09-13 19:04

pic
A mediterrán ciklon nem csak sok esőt és lehűlést, hanem nagy szelet is hoz, főként a Dunántúlra.